اخبار

نشست نمایندگان سازمان های مردم نهاد با فرماندار سقز برگزار شد

نشست نمایندگان تشکل ها، انجمن ها و سازمان های مردم نهاد و غیر دولتی با معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان سقز برگزار شد.
نشست نمایندگان سازمان های مردم نهاد با فرماندار سقز برگزار شد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری در این نشست، اعضای هیات مدیره این تشکل ها در نشست با نماینده عالی دولت بر توانمند سازی محلات حاشیه و آسیب پذیر، ساخت کتابخانه در محلات حاشیه، کمک برای ساخت ساختمان تشکل ها و خانه جوان، اعتماد مسئولان به تشکل ها، اجرای قوانین به کارگیری معلولان توسط بخش خصوصی و دولتی، حمایت از نخبگان روستایی، اجرای برنامه های مفرح در روستاها و توجه به زنان روستایی تاکید کردند.
آنان همچنین بر توجه ادارات به دغدغه زیست محیطی انجمن ها، توجه دولت به ظرفیت های اشتغال زا در شهر و روستا، نظارت بر بازار، توجه به نقش انجمن ها در راستای نصب المان های شهری، رفع کمبودهای امکانات آموزشی در مدارس، نقش پر رنگ تر دولت در اشتغال زایی و ساخت کارخانه ها و طرح های بزرگ اشتغال زا تصریح کردند.
کامیل کریمیان، فرماندار سقز هم در نشست با نمایندگان سازمان های غیردولتی شهرستان گفت:تلاش برای تملک زمین و ساخت خانه سازمان های دولتی از دغدغه های اصلی بنده است.
کامیل کریمیان بیان کرد:افزایش تعداد انجمنها در چند سال اخیر درشهرستان سقز، نشان دهنده، توجه و علاقه مندی دولت به این حوزه است.
کریمیان با بیان اینکه، به سمن ها باور دارم، اظهار کرد:انجمن های مردم نهاد از پایه های اصلی جامعه مدنی هستند و توجه به تشکل های مردمی رویکرد دولت و بنده مکلف به حمایت و پشتیبانی آنان هستم و مسولان ادارات مکلف هستند به آنان توجه کنند.
وی ادامه داد:نمایندگان انجمن های مردم نهاد با تشریک مساعی، تعامل، همکاری و هم افزایی در راستای افزایش توان کاری برای خدمت بیشتر به مردم تلاش کنند.
کریمیان یادآور شد:شهرستان سقز در استان کردستان، دارای انجمن های منسجم است و صداقت در گفتار، کار برای رضای خدا و مردم در دستور کار آنان بوده است.
وی از اصحاب رسانه شهرستان هم خواست تا در راستای معرفی انجمن ها، این پایه های اصلی جامعه مدنی را یاری دهند.

 

بازدید [ 334 ]