اخبار

نشست خبری رئیس بهزیستی سقز با اصحاب رسانه برگزار شد/ وجود 5 هزار معلول شناسایی شده در سقز

رئیس بهزیستی سقز در نشست خبری با اصحاب رسانه گفت:بیش از 5 هزار نفر معلول شناسایی شده در این شهرستان وجود دارد که 2500 نفر آنان در روستا زندگی می کنند.
نشست خبری رئیس بهزیستی سقز با اصحاب رسانه برگزار شد/ وجود 5 هزار معلول شناسایی شده در سقز

به گزارش روابط عمومی فرمانداری، رحمن حکیمی در این نشست اظهار کرد: بیشتر معلولان شهرستان سقز با آمار یک هزار و 800 نفر، معلولان جسمی حرکتی هستند و بعد از این معلولان، معلولان ذهنی بیشترین آمار معلولان را تشکیل می دهند.
وی با بیان اینکه بهزیستی را با بَرند کاری معلولان می شناسند و  در 4 حوزه توانبخشی، پیشگیری، امور اجتماعی و اورژانس اجتماعی مشغول فعالیت است، عنوان کرد:12 مرکز غیر دولتی در شهرستان سسقز مشغول ارائه خدمات به جامعه هدف بهزیستی هستند.
وی با تشکر از مردم بیان کرد: سالانه حدود 20 میلیارد ریال توسط مردم خیر به موسسات خیریه کمک می شود.
حکیمی در این نشست که به مناسبت هفته بهزیستی برگزار شد، اظهار کرد: دوره آموزش تربیت جنسی و خود مراقبتی دختران در معرض آسیب برای اولین بار در این شهرستان برگزار شد.
رئیس بهزیستی سقز با بیان اینکه رسانه  ای کردن آسیب های اجتماعی، آسیب زاست و باید خبرنگاران بسیار دقیق و حساس در این خصوص گزارش منتشر کنند، گفت: به رسانه ها و اصحاب رسانه اعتقاد، باور و ایمان دارم و باید خبرنگاران هم با نگاه و قضاوت منصفانه نسبت به ارایه گزارش ها اقدام کنند.
او گفت: از برنامه های در دستور کار بهزیستی، تلاش برای راه اندازی مرکز سلامت روان محلی در روستاهای ایرانخواه، سرا و کلتپه است که متقاضیان دارای رشته روانشناسی می توانند برای کسب مجوز اقدام کنند.
وی با اشاره به واحد اورژانس اجتماعی عنوان کرد: اورژانس اجتماعی دارای اختیارات  و نیروی کاری محدود و با چالش هایی زیاد روبروست.
در این نشست اصحاب رسانه سوالهای خود را پیرامون توجه به اشتغال معلولان، نظارت بر کمپ های ترک اعتیاد، شفافیت هزینه کردها، ارتباط و تعامل بیشتر با خبرنگاران، توجه به نقش هنرف فرهنگ و دین در برنامه های پیشگیری و کاهش آسیبها و ضرورت حرفه ای گرایی نیروهای بهزیستی به ویژه مددکاران مطرح کردند.
از 21 تا 29 تیرماه به عنوان هفته بهزیستی با شعار بالندگی و صیانت اجتماعی با توسعه به زیستن نامگذاری شده است.

 

بازدید [ 394 ]