اخبار

نشر اخبار جعلی، مسئولیت کیفری و مدنی به دنبال دارد

حقوقدان سقزی گفت: نشر اخبار جعلی، مسئولیت کیفری و مدنی به دنبال دارد.
نشر اخبار جعلی، مسئولیت کیفری و مدنی به دنبال دارد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سقز، دکتر علیرضا شریفی، در سمینار آموزشی راهکارهای شناسایی و مواجهه با اخبار جعلی در سالن همایش های دانشگاه پیام نور، اظهار کرد: نشر اخبار جعلی، باعث خسارت به شخص و تنش در جامعه می شود.
شریفی، رئیس دانشگاه پیام نور و دکترای حقوق خصوصی بیان کرد: درستی اطلاعات در روند اطلاع رسانی بسیار مهم و باعث اعتماد و یا بی اعتمادی مخاطب به رسانه و منابع رسانه ای خواهد شد.
شریفی از برگزار کنندگان این سمینار علمی تشکر و عنوان کرد: برگزاری این برنامه علمی برای قشرهای مختلف به ویژه خبرنگاران و جامعه ارتباطات به ویژه روابط عمومی ادارات بسیار مهم و برگزار کنندگان در انتخاب عنوان این سمینار در آستنانه هفته روابط عمومی هوشمندانه عمل کرده اند.
وی  با بیان اینکه، خبرنگاران و روابط عمومی ها از ارکان اصلی اطلاع رسانی محسوب می شوند، ادامه داد: این دو قشر با اطلاع رسانی صحیح، دقیق و به موقع و عدم انتشار و بازنشر اخبار جعلی می توانند به جلوگیری از نشر اخبار جعلی و تقویت روند شفاف سازی در جامعه کمک زیادی بکنند.
ابراهیم محمدحسینی کارشناس روابط عمومی فرمانداری سقز هم در ابتدای برگزاری این برنامه علمی گفت: سمینار راهکارهای شناسایی و مواجهه با اخبار جعلی به همت فرمانداری ویژه، دانشگاه پیام نور و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، برگزار شده است.
وی بیان کرد: این دومین سمینار آموزشی در دو سال گذشته در حوزه ارتباطات و رسانه در سقز است، شهریور ماه ۹۷ با حضور دکتر حمید شکری خانقاه، سمینار مدیریت و برنامه ریزی راهبردی در روابط عمومی و رسانه برگزار شد..
در پایان این برنامه به شرذکت کنندگان گواهینامه آموزشی اعطا شد.
وی اظهار کرد: سه برنامه دیگر نیز در گرامیداشت هفته روابط عموی در هفته جاری و اوایل هفته آینده برگزار می شود.


بازدید [ 173 ]