اخبار

نبود بازاریاب حرفه ای از مهمترین مشکلات صنایع دستی در سقز است

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سقز گفت: نبود بازاریاب حرفه ای از مهمترین مشکلات صنایع دستی است.
نبود بازاریاب حرفه ای از مهمترین مشکلات صنایع دستی در سقز است

حمید گلالی پور، به مناسبت ۲۰ خرداد، روز صنایع دستی در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری سقز افزود: عدم وجود بسته بندی و وجود اجناس خارجی با کیفیت پایین که باعث کسادی بازار صنایع دستی در سقز شده از دیگر مشکلات صنایع دستی در سقز است.
گلالی پور با تشریح فعالیت های انجام شده در حوزه صنایع دستی اظهار کرد:از سال ۹۶ تاکنون 250 نفر در دوره های آموزشی کوتاه مدت شرکت کرده اند و کلاس کلاش بافی در روستای سرچاوه و معرق چوب در سقز دایر است.
وی عنوان کرد: از ابتدای قانون بیمه هنرمندان صنایع دستی تا بهمن ماه 92 تعداد 800 هنرمند صنایع دستی بیمه شده اند.
گلالی پور ادامه داد: از جمله توانمندی های حوزه صنایع دستی در سقز، وجود چندین کارگاه فعال چرم دوزی، سفالگری، پولک، منجوق، زیورآلات سنتی، کلاش بافی و گلیم بافی است.
رئیس اداره  صنایع دستی سقزهمچنین بیان کرد: در زمینه پرداخت تسهیلات در سال 96 با همکاری فرمانداری و اداره تعاون، تاکنون 850میلیون تومان وام با بهره ۴ درصد پرداخت شده است و در بحث اشتغال پایدار روستایی 26 نفر با مبلغ700میلیون تومان به بانکهای عامل معرفی شده اند.
 وی  اعلام کرد: راه اندازی بازارچه صنایع دستی با همکاری شهرداری در دست پیگیری است و به احتمال زیاد، برای اولین بار، نمایشگاه تخصصی صنایع دستی منطقه ای غرب و شمال غرب از  26 تا 30تیرماه در سقز برگزار و در صورت تامین اعتبار سال ۹۸ نمایشگاه ملی تخصصی صنایع دستی در سقز برگزار خواهد شد.

 

بازدید [ 394 ]