اخبار

منابع قابل توجه کتاب های اهل سنت به کتابخانه های کردستان تزریق می شود

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کردستان گفت: تا پایان سال، منابع قابل توجه کتاب های اهل سنت خریداری و به کتابخانه های استان تزریق می شود.
منابع قابل توجه کتاب های اهل سنت به کتابخانه های کردستان تزریق می شود

محمد عبدالملکی در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان سقز با بیان اینکه حمایت از نویسندگان بومی از اولویت های کاری است، اظهار کرد: 15 هزار نسخه کتاب از نویسندگان و مولفان بومی استان کردستان خریداری شده است.
عبدالملکی ادامه داد: ارتقای شاخص دسترسی مردم به کتابخانه از طریق ایجاد فضاهای فیزیکی از دیگر اولویت های این نهاد فرهنگی است که مردم، مسئولان و خیران باید از کتابخانه های عمومی برای راه اندازی کتابخانه در نقاطی از شهرها و روستاهای استان که این مکان فرهنگی وجود ندارد، حمایت کنند.
وی گفت: شهرداری ها باید بدانند که پرداخت نیم درصد درآمد به حساب نهاد کتابخانه ها یک قانون است و در واقع هر شهرداری که دلسوز شهرش باشد خودش پیگیر و پیشقدم شود.
سرپرست فرمانداری سقز هم بیان کرد: ایجاد فضاهای فیزیکی، تلاش برای راه اندازی کتابخانه در محله ها و روستاهای فاقد کتابخانه باید به جد پیگیر شود.
کامیل کریمیان عنوان کرد: شهرداری سقز باید در راستای پرداخت نیم درصد درآمد به حساب نهاد کتابخانه های عمومی اهتمام لازم داشته باشد.
وی از تلاش اعضای حقیقی و حقوقی انجمن کتابخانه های عمومی برای توسعه و ترویج فرهنگ کتابخوانی تقدیر و تشکر کرد.
رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان سقز هم گفت: سه کتابخانه مشارکتی در روستاهای "بسطام"، "گلتپه"  و قهرآباد علیا" سقز راه اندازی و تلاش برای راه اندازی کتابخانه نهادی در "ایرانخواه" هم پیگیری می شود.
سمیه ایزدیار اظهار کرد: وضع کتابخانه های عمومی، مشارکتی و نهادی شهرستان سقز از نظر تعداد عضو، فضا و منابع کتابخانه ای مطلوب و در حد استاندارد نیست.
در این نشست، اعضا پیرامون ضرورت راه اندازی کتابخانه سیار روستایی، حمایت و خرید کتاب از نویسندگان بومی، ایجاد قرائت خانه در محلات و ساماندهی ایستگاه های مطالعه تاکید کردند.

 

بازدید [ 367 ]