اخبار

معاون وزیر ورزش و جوانان: خانه جوان در سقز راه اندازی می شود

معاون ستاد ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان کشور گفت: خانه جوان در سقز با اعتبار اولیه 7 میلیارد ریال راه اندازی می شود.
معاون وزیر ورزش و جوانان: خانه جوان در سقز راه اندازی می شود

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سقز، محمد مهدی تندگویان روز دوشنبه در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان سقز اظهار کرد: تاسیس خانه های جوان در سطح کشور نشانه هعلاقه وافر دولت به جوانان است.
تندگویان عنوان کرد:این اولین جلسه ستاد ساماندهی جوانان شهرستان هاست که با حضور هیاتی از وزارتخانه برگزار می شود و این نشان دهنده علاقه مندی و توجه دولت به استان کردستان است.
وی اعلام کرد: افزایش2 برابری اعتبارات اداره کل ورزش و جوانان استان کردستان نسبت به سال گذشته نیز از نشانه های توجه و علاقه مندی دولت به جوانان استان کردستان است.
وی با بیان اینکه بیش از یک چهارم جمعیت کشور را جوانان تشکیل می دهند، اظهار کرد: باید جوانان را به سمت تشکل‌گرایی هدایت کنیم و هرچه مشارکت بالا رود می‌توانیم بیشتر کمک کنیم و چتر حمایتی را افزایش خواهیم داد.
وی تصریح کرد:راه اندازی تشکل های مردم نهاد راه مناسبی برای تمرین و تجربه اندوزی جوانان جهت حضور در بازار کار و مدیریت در عرصه کسب و کار است و باید وزارتخانه ها در کشور و ادارات کل و ادارات در استان ها و شهرستان ها نسبت به برون سپاری امور به انجمن ها اقدام کنند.
وی اعلام کرد: از طریق وزارت کشور هم برای انجمن های مردم نهاد حوزه ورزش و جوانان شناسه اخذ و تا پایان سال این اقدام عملیاتی می شود.
وی در خصوص اهمیت راه اندازی و ثبت تشکل های مردم نهاد در حوزه جوانان تصریح کرد: شهرستان سقز ظرفیت راه اندازی 60 تشکل غیر دولتی را دارد.
او عنوان کرد:باید در شهرستان ها، فرمانداران نسبت به تسهیل در اخذ مجوز سازمانهای مردم نهاد،  اهتمام بیشتری داشته باشند.
تندگویان پیرامون پرداخت وام های ازدواج در کشور هم بیان کرد:در 6 ماهه اول امسال 700 هزار زوج برای دریافت وام ازدواج 160 میلیون ریالی کرده اند که تاکنون 570 هزار مورد پرداخت شده است.
سرپرست فرمانداری سقز هم در این جلسه با بیان اینکه هر کجا به جوانان اعتماد کردیم، نتیجه بخش بوده ، تصریح کرد:باید جوانان را باور کنیم و باور به جوانان در کشور نهادینه شود.
کامیل کریمیان اظهار کرد: نگرش جوانگرایی وزارت ورزش و جوانان نشان دهنده و گویای سیاست های ارزشمند دولت تدبیر و امید در این عرصه است
کریمیان گفت:اشتغال جوانان از دغدغه های جوانان شهرستان سقز و توجه به سازمانهای مردم نهاد، تقویت و حمایت از انجمن های غیر دولتی و سمن ها از اهداف دولت است.
وی با بیان اینکه، انجمن های غیر دولتی ستون خیمه جامعه مدنی اند گفت:راه اندازی و تاسیس خانه جوان نقش مهمی در تقویت سازمان های مردم نهاد حوزه جوانان دارد.
کریمیان با بیان اینکه سه انجمن غیر دولتی در حوزه جوانان ثبت شده است ادامه داد: مجوز سه انجمن دیگر نیز در دست صادر شدن است.
بهروز عبدی از اعضای ستاد ساماندهی جوانان سقزهم خواستار تسریعه در پرداخت تسهیلات ازدواج جوانان، تدوین برنامه های مدون برای اشتغال جوانانم و رفع معضل بیکاری شد.
در ابتدای این جلسه، فریبرز اولیایی، معاون برنامه ریزی فرماندار سقز هم خواستار ارائه راهکارهای عملیاتی توسط اعضای ستاد ساماندهی امور جوانان برای رفع مشکلات جوانان شد.
هیوا حاجی محمدی، رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی سقز هم پیرامون آسیب های فضای مجازی، دلایل روی آوردن جوانان به استفاده از فضای مجازی و راهکارهای لازم صحبت کرد.

 

بازدید [ 369 ]