اخبار

معاون وزیر صنعت: کردستان بهترین نقطه ایران برای مونتاژ کالاهای وارداتی در حوزه لوازم خانگی

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیر عامل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران گفت: استان کردستان بهترین نقطه ایران برای مونتاژ کالاهای وارداتی در حوزه لوازم خانگی است.
معاون وزیر صنعت: کردستان بهترین نقطه ایران برای مونتاژ کالاهای وارداتی در حوزه لوازم خانگی

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سقز، صادق نجفی در بازدید از واحدهای شهرک صنعتی سقز افزود:سرانه صنعت در استان کردستان پایین که 40 درصد از واحدهای صنعتی واقع در شهرک های صنعتی هم تعطیل شده اند و باید این واحدها احیا شوند و از واحدهای در حال فعالیت هم حمایت کرد.
نجفی اضافه کرد:آسفالت محدوده شهرک صنعتی و آماده سازی زیرساخت های آن باید به جد پیگیری شود.
نماینده مردم سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی هم اظهار کرد: منطقه ویژه اقتصادی بانه چند ماه آینده وارد فاز اجرایی می شود.
محسن بیگلری افزود:منطقه ویژه اقتصادی سقز هم به دلیل بحث خصوصی سازی در صورتی که کارخانه داران وسرمایه گذاران آنرا اجرا کنند و متولی آن باشند وارد فاز اجرایی خواهد شد. 
کامیل کریمیان سرپرست فرمانداری سقز هم با اشاره به ظرفیت های سقز خواستار توجه به فناوری های زیست محیطی و راه اندازی مراکزی در این راستا در شهرک صنعتی این شهرستان شد.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کردستان هم با بیان اینکه 66 واحد پروانه دار در شهرک صنعتی سقز موجود است اعلام کرد: 38 مورد از این واحدها در حال حاضر فعال هستند.
محمد دره وزمی در بازدید از کارخانه سیگار که به همت سرمایه گذار ترکیه ای آماده بهره برداری است، اظهار کرد: سرمایه گذار در مدت 8 ماه 12 هزار مترمربع سوله اجرا کرد.
وی بیان کرد:احداث مرکز فناوری کسب و کار در شهرک صنعتی از مواردی است که می تواندتوجیه فنی داشته باشد.
مدیران تعدادی از واحدهای شهرک صنعتی هم تسریع در آماده سازی زیرساخت ها، مسایل و مشکلات گمرکی ترخیص مواد اولیه، ثبت سفارش و بروکراسی اداری را از جمله مشکلات بر سر راه تولید اعلام کردند.
در این بازدید ، حسین فیروزی، معاون هماهنگى امور اقتصادى و توسعه منابع استاندارى كردستان، بهراتم نصرالهی زاده، رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کردستان، خسروی، مدیر عامل شرکت شهرکهای صنعتی استان کردستان و جمعی از اعضای اتاق بازرگانی استان کردستان حضور داشتند.

 

بازدید [ 434 ]