اخبار

معاون سیاسی فرماندار سقز:قیام تاریخی 15 خرداد نقطه عطفی در تاریخ انقلاب اسلامی است

معاون سیاسی و انتظامی فرماندار ویژه شهرستان سقز گفت: قیام تاریخی 15 خرداد 1342 مقدمه ای بر شکل گیری نهضت انقلاب اسلامی و نقطه عطفی در تاریخ ایران نقلاب اسلامی است.
معاون سیاسی فرماندار سقز:قیام تاریخی 15 خرداد  نقطه عطفی در تاریخ انقلاب اسلامی است

به گزارش روابط عمومي فرمانداري، کامیل کریمیان در جلسه برنامه ريزي گراميداشت سالروز فتح خرمشهر در فرمانداري سقز با اشاره به سیر تاریخی قیام 15 خرداد و نقش آن در شکل گیری انقلاب اسلامی ، افزود:این رخداد مهم، معادله های رژیم پهلوی را درهم شکست.
کریمیان اظهار کرد: قیام 15 خرداد در 1342 پس از برگزاری همه پرسی فرمایشی محمدرضا پهلوی و در شرایطی که همه رسانه های خارجی و داخلی از انقلاب سفید به نیکی یاد می کردند با رهبری امام خمینی(ره) شکل گرفت.
وی گفت: این قیام مهم در تاریخ معاصر کشور دارای ابعاد مختلف سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و ... است که رهبری روحانیان به ویژه امام راحل که بُعد سیاسی نهضت را تشکیل می داد از برجسته ترین ویژگی های قیام 15 خرداد بود.
وی ادامه داد: تشکیل و انسجام توده های مردمی به عنوان زمینه ساز بسیج مردمی ،از دیگر دستاوردهای این قیام الهی بود که تنوع اقشار مختلف در به ثمر رسیدن انقلاب اسلامی از نمونه های بارز آن بود.
کریمیان در ادامه با تسلیت سالگرد ملکوتی ارتحال حضرت امام خمینی(ره)خواستار آمادگی لازم و کامل ادارات برای بزرگداشت این ایام شد.

وحدت و انسجام نیروی مسلح کشور یکی از رموز آزادی خرمشهر بود
معاون سیاسی فرماندار سقز همچنین پیرامون بزرگداشت سوم خرداد با بیان اینکه در فتح خرمشهر، تمام دشمنان قسم خورده ایران و اسلام شکست خوردند، اظهار کرد: پيروزي در سوم خرداد، غلبه بر همه توطئه گران درگير و حاميان صدام در جنگ هشت ساله بود و وحدت و انسجام نیروی مسلح کشور یکی از رموز آزادی خرمشهر بود که این مهم با عملیات مشترک و اتحاد و انسجام کامل میان نیرهای مسلح بخصوص فرماندهان ارتش و سپاه پاسداران محقق شد.
وي تصریح کرد: آزادي خرمشهر يک يادبود و افتخار ملي و ميهني و نقطه عطفي در تاريخ انقلاب اسلامي است.وي در ادامه با بیان اینکه از افتخارات ایران اسلامی ترویج مفاهیم ایثار و شهادت و حفاظت و حراست از آرمان ها و ارزش های انقلاب است، تصریح کرد: بعد از وفات حضرت امام ، دشمنان تصور می کردند که عمر با برکت انقلاب پایان خواهد یافت در صورتی که به رهبری خلف صالح ایشان مقام معظم رهبری(مدظله العالی) شاهد پیشرفت و تعالی هر چه بیشتر این نهضت و انقلاب الهی هستیم.
امام جمعه سقز هم گفت:قیام 15 خرداد یک اعتراض مردمی در برابر حکومتی بود که به ظلم و ستم می پرداخت و با رهبری مدبرانه امام(ره) و ایستادگی و مقاومت مردم در برابر رژیم پهلوی سرانجام در 22 بهمن 1357 خورشیدی انقلاب اسلامی ایران به پیروزی رسید.
ماموستا سید حسین حسینی تلاش و کوشش حضرت امام خمینی(ره) در به ثمر رسیدن و پیروزی انقلاب اسلامی را مجاهدتی عظیم توصیف و ایشان را بزرگترین رهبر انقلاب های جهان توصیف کرد.
در ادامه کریمیان افزود:سخنرانی فرماندهان نظامی و انتظامی پیش از خطبه های نماز جمعه، برگزاری صبحگاه مشترک، دیدار با خانواد شهدا و ایثارگران، نواخته شدن بانگ مقاومت و پیروزی در ادارات، نامگذاری طرح های عمرانی به نام شهدا، غبارروبی مزار شهدا از جمله برنامه هایی است که در گرامیداشت سوم خرداد در سقز اجرا می شود.

بازدید [ 457 ]