اخبار

معاون سیاسی فرماندار سقز:دانشگاه منهای ایده و خلاقیت، معنی ندارد

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری ویژه شهرستان سقز گفت: اگر از دانشگاه فکر و ایده و خلاقیت گرفته شود، چیزی از آن باقی نمی ماند.
معاون سیاسی فرماندار سقز:دانشگاه منهای ایده و خلاقیت، معنی ندارد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سقز، اسماعیل رستم پور روز چهارشنبه در مراسم گرامیداشت روز دانشجو در سالن اجتماعات آموزشکده فنی و حرفه ای سقز بیان کرد: دانشگاه و دانشجو نبایستی دنباله رو محض باشد بلکه بایستی توان اندیشیدن و انتقال فکر داشته باشد.
رستم پور با بیان اینکه، دانشگاه و دانشجویان نقش مهمی در توسعه پایدار در کشور دارند، افزود: عدم فاصله گرفتن از علم و پژوهش محوری از آسیب های دانشگاه هاست که بایستی با رویکرد پژوهش محوری برای کارآفرینی در کشور و تولید علم، تلاش کرد.
وی ادامه داد:وظیفه دانشجو و دانشگاه، پرسشگری، مطالبه گری و آگاهی بخشی است و آگاهی بخشی منجر به معرفت شناسی و شناخت می شود که خود زمینه تولید اندیشه و فکر برای است.
وی با بیان اینکه دانشجو یعنی پویایی و سرزندگی، عنوان کرد: ایجاد نشاط و شادابی در محیط های دانشگاهی ضروری است.
معاون فرماندار سقز با اشاره به حرکت علوم به سمت کاربردی شدن، تصریح کرد: این اقدام، گام درستی است و معیار آن پژوهش و توجه به پژوهش های کاربردی است.
رستم پور همچنین به اهمیت بیانیه گام دوم انقلاب رهبر معظم انقلاب اشاره و تاکید کرد: در این بیانیه ارزشمند، در حوزه آموزش عالی به راهبردهای دانش و پژوهش برای به دست آوردن دانایی و آگاهی، شناسایی فرصتها و تهدیدها و اهمیت رستاخیز علمی تصریح شده است.
وی همچنین در بخشی دیگر ازسخنان خود با بیان اینکه دانشجو، فردی سیاست ورز است که از سیاسی کاری دوری می کند از دانشجویان خواست تا به دور از سیاسی کاری و با روشنگری در انتخابات اسفندماه مجلس یازدهم مشارکت و مردم را برای حضور در پای صندوق ها دعوت کنند.

 

بازدید [ 147 ]