اخبار

معاون سیاسی استاندار کردستان: اولویت اول استان، سلامت مردم است

معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان گفت: اولویت اول استان، سلامت مردم است.
معاون سیاسی استاندار کردستان: اولویت اول استان، سلامت مردم است

حسین خوش اقبال روز یکشنبه در نشست با اعضای شورای تامین و ستاد بحران شهرستان سقز اظهار داشت: امروز در جنگ فراگیری قرار داریم که تمامی استان‌های کشور را مورد تهاجم قرار داده است.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری سقز، خوش اقبال، روزهای کنونی، را روزهای حساس، مانند ایام جنگ توصیف و تصریح کرد: مسئولان در کنار همدلی ایجاد شده بایستی دغدغه و نگرانی ها را به مردم با شرایطی انتقال دهند که باعث ترس و هراس نشود.
وی با بیان اینکه در این جنگ، پرستاران و پرسنل درمانی، جهادگران بی‌دفاع خط مقدم مبارزه با کرونا هستند، تصریح کرد: وظیفه ملی، میهنی و استانی ماست که با تمام وجود از این کادر مجرب و با دانش حمایت کرده و با رعایت امور جاری خود، این زنجیره ویروس کرونا را در استان‌مان قطع کنیم.
خوش اقبال بیان کرد:عاجزانه از اقشار مختلف مردم خواهش می‌کنم تا حد امکان در منازل خود باقی مانده تا این مشکل که تمام کشور را درگیر خود کرده، هر چه زودتر از بین ما خارج شود.
وی خطاب به مسئولان گفت: بایستی در برابر تک تک افراد جامعه خود را مسئول و پاسخگو بدانیم و اقدامات سخت گیرانه برای حفاظت از جان مردم بایستی در اولویت باشد.
خوش اقبال با اشاره به اینکه در آستانه نوروز قرار داریم، گفت: ورودی های استان کنترل می شود و در صورتی که مهمان غیر استان داشته باشیم خودرو آنان توقیف و سرنشینان قرنطینه می شوند.

رسانه های معاند نتوانسته اند میدان داری کنند
وی با اشاره به جوسازی و بداخلاقی در فضای اطلاع رسانی و عنوان اینکه تاکنون رسانه های معاند در بحث کرونا نتوانسته اند میدان داری کنند، بیان کرد: مردم اخبار و آمار و اطلاعات را از طریق دانشگاه علوم پزشکی و صداو سیمای استان رصد و دریافت کنند.
وی بیان کرد: از مردم شهر و روستائیان درخواست داریم به دلیل شدت شیوع این بیماری، امسال جشن نوروز را در کنار خانواده برگزار کنند.
خوش اقبال با اشاره به اینکه کشورمان ایران نه تنها در تحریم اقتصادی است بلکه دشمنان در بخش تجهیزات پزشکی و درمانی نیز ایران را تحریم کرده اند، عنوان کرد: با توکل به الطاف الهی، تدبیر مقام معظم رهبری و اقدامات دولت و همراهی مردم از این بحران عبور خواهیم کرد.

همراهی مردم و دولت برای ریشه کنی کرونا ادامه دارد
معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان سقز هم با تشریح اقدامات انجام شده، تلاش حوزه بهداشت و درمان، کمپین های مردمی، ستاد بحران و اصحاب رسانه را ستود و گفت: تمام نهادهای دولتی و غیر دولتی و مردم برای مبارزه و پیشگیری از کرونا بسیج شده اند و ادامه همراهی و همکاری تا ریشه کنی این بحران وجود دارد.
کامیل کریمیان بیان کرد: از اولین روز شروع این بیماری در شهرستان سقز، تمهیدات لازم برای تعطیلی اجتماعات، مدارس، مساجد و دانشگاه اتخاذ شد.
کریمیان اظهار داشت: در سطح شهرستان، محدودیت هایی برای شیوع این ویروس و در امان ماندن مردم از آن، از جمله تعطیلی تمامی صنف ها و بازار غیر از مشاغلی که مایحتاج ضروری مردم را تهیه می کند، اتخاذ شد و این روند تا کنترل کامل بر این ویروس با در نظر گرفتن شرایط خاص ادامه خواهد داشت.
وی ادامه داد: تعطیلی دفاتر پیشخوان، دفاتر اسناد رسمی، توقف آزمایش های زوجین و ممنوعیت اسباب کشی اثاثیه منازل، از از دیگر محدودیت های بوده است.
فرماندار سقز بیان کرد: مرکز رفاهی آموزش و پرورش و زائرسرای سپاه  دو نقاهتگاه هستند که برای قرنطینه احتمالی بیماران در نظر گرفته شده است.

تنها راه شکست کرونا، شکست چرخه آن است

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان سقز نیز با بیان اینکه این بیماری یا بایستی از طریق درمان ریشه کن یا چرخه آن شکسته شود، اظهار داشت: به دلیل اینکه درمان موثر برای این بیماری کشف نشده، است تنها راه، شکست چرخه آن است.
دکتر انور بهرامی ادامه داد: شکست چرخه این بیماری از طریق خود مراقبتی و جلوگیری از عدم تشکیل اجتماع ها و تجمع هاست که کماکان از مردم انتظار داریم که این موارد را رعایت کنند.
بهرامی با اشاره به مقالات علمی یادآور شد: مقامات بهداشتی کشور چین اعلام کرده اند در صورتی که در این کشور چرخه بیماری شکسته نمی شد 790 میلیون چینی به کرونا مبتلا می شدند.
دکتر بهرامی بیان کرد: الان 58 بیمار در بیمارستان امام و 15 بیمار در بیمارستان تامین اجتماعی بستری هستند.
سرپرست شهرداری سقز هم اظهار داشت: با وجود کمبود منابع مالی ، شهر گند زدایی شده که در این راستا کمک های ادارات و ستاد بحران و کمپین های مرم شهرداری چشمگیر بوده است.
کیوان شهلایی با اشاره به اینکه سقز به کانون کرونا در کردستان تبدیل شده است خواستار تخصیص اعتبار برای تهیه مواد ضد عفونی کننده و کوله های ضد عفونی کننده شد.
حسام الدین سعیدیان رئیس شورای شهرستان هم گفت: تمام روستاهای شهرستان سقز گند زدایی شده است و تذکرات و یادآوری ها لازم برای دوری کردن از تجمع و برگزاری اجتماعات به روستائیان اعلام شده است.
رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان سقز هم گفت: کالاهای اساسی در شهرستان تامین شده است و هیچگونه کمبودی نداریم و میوه شب عید هم آماده توزیع است.
بهنام میرزایی افزود: از تعداد 4 واحد تولید کننده محلول های ضدعفونی کننده در شهرستان سقز 2 واحد در سقز مشغول تامین هستند که  برای شهرستان های سقز، بانه و دیواندره هستند.

 بازدید [ 97 ]