اخبار

معاون اقتصادی استاندار: مساله کردستان، اقتصاد است

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان گفت: مساله کردستان، اقتصاد است.
معاون اقتصادی استاندار: مساله کردستان، اقتصاد است

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سقز، دکتر حسین فیروزی روز یکشنبه در جمع مدیران بانکهای سقز اظهار کرد: باید گره ناکارآمدی اقتصادی در کردستان باز شود و بانک ها در این راستا نقش اساسی و مهمی برعهده دارند.
فیروزی بیان کرد: اقتصاد استان کوچک است و بایستی بانکها در نقش خود در اقتصاد استان با همت بیشتری عمل کنند.
وی عنوان کرد: پیامد حل نشدن مشکلات اقتصادی، بازتولید ناکارآمدی در سطح فردی، خانواده و اجتماع است.
معاون استاندار کردستان تصریح کرد:گرفتاری افراد در چرخه ناکارآمدی اقتصادی باعث مهاجرت نخبگان و افسردگی در اجتماع می شود.
وی با تشریح وضع درآمد سرانه مردم استانهای کشور، عنوان کرد:برای اینکه میزان درآمد سرانه استان کردستان به میانگین کشوری برسد، باید 40 هزار میلیارد تومان هزینه شود.
فیروزی با عنوان اینکه، بانک ها باید با نگاه اخلاقی، ملی و انسانی در راستای کارآمدی اقتصاد استان تلاش کنند تصریح کرد: استان کردستان، نیازمند نگاه انسانی در اقتصاد است. 
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان با اشاره به اینکه با تاخیر یک روزه یا چند ساعته در پرداخت تسهیلات بانکی، ممکن است یک شغل از بین برود گفت: بانک ها به افراد اهل ریسک و کارآفرینان کمک کنند.
وی با تشریح اینکه، استفاده بانکها از ظرفیت های قانونی باعث افزایش تولید، اشتغال و نشاط در جامعه می شود، اظهار کرد:در طول 40 سال انقلاب، بانک های استان کردستان از ذخایر قانونی خود برای توسعه استان استفاده نکرده اند.
او با بیان اینکه، سرمایه به مسیرهای برخوردار تر حرکت می کند ادامه داد:به دلیل عدم تعامل و تسهیل نظام بانکی در کردستان، پول سرمایه گذاران در استان هزینه نشده است.
فیروزی با اشاره به بالا رفتن نرخ ارز در کشور بیان کرد: در نگاه اول، بالا رفتن نرخ ارز، تهدید ولی این تهدید فرصت مناسبی برای صادرات است.
وی ادامه داد: باید به دلیل نوسانات اقتصادی، بانک ها با سرمایه گذاران و تولیدکنندگان مدارا کنند و بانک  ها باید به دلیل شرایط تحمیلی با درک همدلانه وضعیت اقتصادی به تولید کنندگان توجه کنند.
وی با تشریح اهمیت اشتغال حمایتی و خانگی گفت: این نوع اشتغال، مورد توجه اقتصاد کشورهای جهان است و باید بانکها در پرداخت تسهیلات بیشتر اهتمام ورزند زیرا تسهیل در پرداخت تسهیلات، خانواده ها را توانمندتر، جوانان را شکوفاتر و امید بیشتری به جامعه تزریق می کند.
او در بخشی دیگر در خصوص اقتصاد مقاومتی گفت: این اقتصاد، یک لفظ و یک واژه نیست بلکه باید اثرات و پیامدهای رفتاری ایجاد کند و مفهوم اقتصاد مقاومتی، بازتولید معنا و مفهوم و جهت دادن به رفتارهای ما برای افزایش اشتغال و  تولید جهت مقابله با تکانه های اقتصادی است و بانک ها با نگاه عمیقتر و تئوریک به تصمیم های اقتصادی جهت دهند.بازدید [ 315 ]