اخبار

معاون استاندار: توسعه اشتغال و تولید تنها راه مقابله با جنگ تمام عیار اقتصادی دشمن

معاون هماهنگى امور اقتصادى و توسعه منابع استاندارى كردستان گفت: جنگ تمام عیار اقتصادی دشمن علیه کشورمان آغاز شده و تنها راه مقابله  با آن خود اتکایی، توسعه اشتغال و توسعه تولید است.
معاون استاندار: توسعه اشتغال و تولید تنها راه مقابله با جنگ تمام عیار اقتصادی دشمن

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سقز، حسین فیروزی در نشست با جمعی از مدیران دستگاه های اجرایی و بانک های سقز بر تسهیل و تسریع در راستای جذب اعتبارات اشغال زای فراگیر و اشتغال پایدار روستایی تاکید کرد.
فیروزی با بیان اینکه  این اعتبارات باید به موقع جذب شود و همه بانک‌های عامل و دستگاه‌های متولی باید در این راستا با سرعت بیشتری کار و تلاش کنند بر نگاه مدیریتی درست به توسعه استان کردستان تاکید کرد.
وی تصریح کرد: اشتغال زایی، مسئولیتی مدنی، اجتماعی، سیاسی و اداری برای مسئولان دستگاه هایی اجرایی و بانک ها است و  مدیران باید با نگاه و تفسیر موسع از بخشنامه ها، حرکت کنند زیرا این نوع تفسیر، بخشنامه ها را تبدیل به خدمت برای مردم خواهد شد.
فیروزی  عملکرد دستگاه‌های اجرایی و بانک ها را در راستای پرداخت تسهیلات و ثبت در سامانه "کارا" را نامناسب برشمرد و یادآور شد: سهم استان کردستان از طرح اشتغال پایدار روستایی ۱۳۰ میلیارد تومان است که انتظار داریم برای جذب این اعتبارات، بانک های عامل طرح های معرفی شده را در کمترین زمان مورد بررسی و به آن طرح ها تسهیلات پرداخت کنند.
وی اضافه کرد: حذف رویه‌ سخت‌گیرانه که ضد تولید و اشتغال است باید به صورت جدی از سوی بانک‌های مورد توجه قرار گیرد تا شاهد رونق اقتصادی و اشتغال‌زایی در شهرستان سقز  باشیم.
فیروزی با اشاره به نقش تأثیرگذار رسانه‌ها در جذب سرمایه‌گذار و معرفی توانمندی‌های استان، عنوان کرد: مسئولان به کمک اصحاب رسانه می‌توانند شغلهای پایدار در شهرستان و حتی در استان برنامه ریزی کنند و به مرحله اجرا برسانند.
 سرپرست فرمانداری سقز هم اشتغال را وظیفه ای ملی عنوان و تصریح کرد:اتاق جنگ آمریکا در وزارت خزانه داری آن مستقر شده است و این کشور با مردم ایران اسلامی وارد یک جنگ تمام عیار شده است.
کامیل کریمیان خواستار استفاده از تمام ظرفیت ها و منابع برای اشتغال زایی و تسریع و تسهیل در پرداخت اعتیارات اشتغال فرایگر و پایدار روستایی در شهرستان سقز شد.

بازدید [ 414 ]