اخبار

معاون استاندار: به شورا باوری و شورا یاوری ایمان دارم

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان گفت:به شورا باوری و شورا یاوری ایمان دارم و شورا باید تقویت شود.
معاون استاندار: به شورا باوری و شورا یاوری ایمان دارم

به گزارش روابط عمومی فرمانداری، حسین خوش اقبال در جمع اعضای شورای شهرستان، شهرها و بخش و مدیران شهرستان سقز با بیان اینکه، تقویت فرهنگ مشارکتی ضروری است اظهار کرد: مدیران بایستی شوراهای شهر، روستا، بخش و شهرستان را بیشتر یاری دهند.
وی عنوان کرد:شورا نهادی بر خاسته از رای مردم است و دولت تدبیر و امید به نظر، دیدگاه و رای مردم توجه ویژه دارد.
خوش اقبال گفت:مردم ولی نعمتان نظام اسلامی هستند که در چهل سال گذشته با حمایت های خود این نظام را در مسیر رشد و شکوفایی قرار داده اند و مردم با حضور همیشگی در صحنه های مختلف دشمنان را مایوس کرده اند.
وی برخی از شاخص ها و دستاوردهای انقلاب اسلامی در چهل سالگی در کشور و به ویژه استان کردستان را تشریح کرد.
فرماندار سقز هم با بیان اینکه، نگاه دولت تدبیر و امید به روستاها، نگاه توسعه گراست گفت:ارتقای شاخص های توسعه روستایی از دغدغه های جدی است.
کامیل کریمیان اظهار کرد:16 میلیارد تومان اعتبارات برای اشتغال پایدار روستایی در شهرستان سقز پرداخت شده است و در مرحله دوم اعتباراتی دیگر پرداخت می شود.
وی خواستار شد:اعضای شورای شهرها، بخش و روستاها برای توسعه همه جانبه شهرستان راهکارهای لازم را ارائه دهند.
کریمیان تصریح کرد:به شوراها باور داریم و در راستای عدالت بخشی در توزیع اعتبارات، نمایندگان شورای بخش های شهرستان در جلسه برنامه ریزی حضور داشته اند.
کریمیان در بخشی دیگر از سخنان خود گفت:مردم مولفه اصلی امنیت و توسعه پایدار هستند.
وی با عنوان اینکه، هدف دشمن، نا امید کردن مردم است بیان کرد: ایستادگی، وحدت و انسجام ملت ایران، رمز تداوم موفقیت های ایران اسلامی است.
اعضای شورای شهرستان، شهرها و بخش ها در نشست با معاون سیاسی استاندار کردستان برخی از مسایل و مشکلات را مطرح کردند.
اعضای شورای صاحب خواستار حضور تمام وقت پزشک، احداث کلانتری، تاسیس کمیته امداد امام(ره) ، افزایش اعتبارات شهرداری و توجه به افزایش فضاهای ورزشی در این شهر شدند. 
اعضای شورای شهر سقز به اهمیت توجه به توازن منطقه ای در مورد شهر سقز و مظلوم واقع شدن سقز در استان از این منظر، توجه ویژه به انجمن های غیر دولتی و افزایش اجرای برنامه های فرهنگی و هنری برای پیشگیری و کاهش آسیب های اجتماعی تاکید کردند.
اعضای شوراهای بخش هم بر رفع مشکلات آنتن دهی، اجرای طرح هادی روستایی، بیمه نمودن اعضای شورا و تعیین حق جلسه برای اعضای شورای بخش، تسریع در اتمام مجتمع های آبرسانی، افزایش اعتبارات برای بهسازی و آسفالت راه های روستایی، ضرورت ورود انجمن های مردم نهاد برای پیشگیری و کاهش آسیب های اجتماعی در روستاها و انتزاع بخش سرا از بخش مرکزی تصریح کردند.
روسای ادارات شهرستان سقز هم خواستار افزایش اعتبار برای نوسازی مدارس و آسفالت راه ها، اجرای طرحهای آبرسانی و نگهداری از پروژه های آبرسانی، در نظر گرفتن اعتبار برای جابجایی میرده، حمایت از قهرمانان ورزشی در زمان اعزام و حمایت بانک ها از واگذاری تسهیلات برای رونق کسب و کار و تولید و بهسازی خانه های مسکونی روستا شدند.

 

بازدید [ 172 ]