اخبار

مشاور رئیس جمهوری: تاریخ، دلاور مردی های مردم استان کردستان را فراموش نخواهد کرد

مشاور رئیس جمهوری در امور ایثارگران گفت: تاریخ، دلاور مردی های مردم استان کردستان را فراموش نخواهد کرد.
مشاور رئیس جمهوری: تاریخ، دلاور مردی های مردم استان کردستان را فراموش نخواهد کرد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سقز، حجت الاسلام والمسلمین پرویز ولی زاده روز دوشنبه در دهمین جلسه شورای اداری شهرستان سقز با اشاره به رشادت های مردم کردستان در دفاع از انقلاب ایران اسلامی اظهار کرد:تقدیم 5 هزار و 481 شهید از استان کردستان نشان دهنده و گویای دلاور مردی های این مردم عزیز است.
وی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه خدمت به مردم کردستان، داری اجر مضاعف است عنوان کرد: مدیران استان مدیون مردم کردستان هستند و باید با تلاش بیشتر به این مردم خدمت کنند.
وی با بیان اینکه، ترویج فرهنگ ایثار و شهادت از دغدغه های مقام معظم  رهبری و رئیس جمهور است تصریح کرد: دفاع از شهدا نباید فقط در قالب شعار باشد و باید به شهدا اعتقاد داشته باشیم.
او با اشاره به اعتقاد راسخ دکتر حسن روحانی ریاست جمهوری به شهدا وخدمات دولت تدبیر و امید در حوزه ایثارگران بیان کرد: ابلاغ قانون جامع ایثاگران به دستگاه های اجرایی، تدوین سند راهبردی ایثارگران و پرداخت معوقات به خانواده ایثاگران و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت از برنامه های اصلی بوده است.
حجت الاسلام والمسلمین پرویز ولی زاده با بیان اینکه هر جایی که ظلم و ستم بوده است، روحیه جهاد و جهادگری وجود داشته، عنوان کرد: انقلاب اسلامی ایران که به رهبری معمار کبیر انقلاب اسلامی ایران حضرت امام خمینی(ره) به پیروزی رسید، با روحیه ایثارگی و شهید و شهادت شکل گرفت.
وی با بیان اینکه رمز موفقیت و پیروزی ایران و استمرار نظام ، داشتن روحیه ایثار و شهادت است  ، عنوان کرد: تا روزی که دشن وجود دارد باید روحیه ایثار وش هادت وجود داشته باشد و اقتدار امروز ایران اسلامی، مدیون روحیه ایثار و شهادت است.
وی در بخشی دیگر از سخنان خود خواستار توجه مدیران به تکریم ارباب رجوع، توجه به اصل مردمداری و خلاقیت در مدیریت، پاسخگو و اخلاق مداری مدیران، دوری کردن از ایجاد ناامیدی در بین مردم و بی اعتمادی مردم به نظام و کشورشد.
امام جمعه سقز هم اظهار کرد:مقام شهید و شهادت در دین مبین اسلام جایگاه رفیعی دارد.
ماموستا سید حسین حسینی با اشاره به آغاز هفته وحدت، عنوان کرد: تفرقه، آرزوی دشمنان برای مسلمانان و هفته وحدت فرصتی برای ناکام گذاشتن دشمنان اسلام در ایجاد تفرقه است. ودر بخشی دیگر از سخنان خود گفت: مسئولان برای دستگیری فقرا، اشتغال زایی و رفع محرومیت در شهرستان سقز بیشتر تلاش کنند.
کامیل کریمیان فرماندار سقز هم گفت: خدمت به خانواده شهدا و ایثارگران از اولویت های اصلی است و در دولت تدبیر و امید خدمات شایسته ای به خانواده بزرگ ایثارگران وشهدا ارائه شده است و ما باید به حکم قانون و وظیفه به آنها خدمت و با تلاش دوچندان حرمت و شان این عزیزان را حفظ کنیم.
وی با عنوان اینکه، انسجام، وحدت و همدلی، نیاز جامعه امروز است، تصریح کرد: ایران کشوری است مانند رنگین کمان که در حین کثرت وحدت دارد.
کریمیان تصریح کرد: بی اعتماد کردن مردم به مسئولان  و نظام حرکت در راستای اهداف دشمن است.
ابوبکر کریمی، مشاور استاندار و  مسئول هماهنگی امور ایثارگران استانداری کردستان هم خواستار توجه مسئولان به اجرای قوانین و مقررات پیرامون حوزه ایثار و شهادت و استفاده از برنامه های مختلف برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و تکریم خانواده ایثارگران وشهدا شد.
در ادامه هیوا سلطانی اردلان ، مدیر اداره استاندارد شهرستان سقز با اشاره به اهمیت استاندار سازی بالابرهای ادارات، گفت: پایش بالبرهای ادارات و ساختمان پزشکان به زودی آغاز می شود و ماکلان ساختمان موظف هستند که در راستای استاندارد سازی آنها اقدام کنند.
در ادامه، مشاور رئیس جمهوری در امور ایثارگران همراه فرماندارسقز، مسئول هماهنگی امور ایثارگران استانداری کردستان و مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران کردستان با خانواده ؛ شهید علی فتاحی، جانباز پرویز عبد محمدی و جانباز و آزاده ناصر امین پور دیدار کرد.

 

بازدید [ 280 ]