اخبار

مسکن، اشتغال و مناسب سازی شهری سه درخواست معلولان سقزی از مسئولان

معلولان سقز در دیدار جمعی از مسئولان با آنان خواستار توجه مسئولان به سه حوزه مسکن، اشتغال و مناسب سازی شهری شدند.
مسکن، اشتغال و مناسب سازی شهری سه درخواست معلولان سقزی از مسئولان

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سقز، نماینده مردم سقز و بانه در مجلس،  فرماندار سقز ،  مدیر کل بهزیستی استان کردستان و معاون برنامه ریزی فرماندار با اعضای جامعه معلولان و جمعی از معلولان دیدار کردند.
سید صباح قریشی مدیر کل بهزیستی کردستان در این دیدار گفت: ۱۰۰ پرونده یارانه ای و ۳۰ پرونده ضایعه نخاعی به مرکز حرفه آموزی جامعه معلولان  واگذار و صدور پروانه این مرکز تسریع خواهد شد.
همچنین مسئولان با حضور در سرای سالمندان مهر از این کهنسالان عیادت و از بخش های مختلف این مکان بازدید کردند.
همچنین در سفر روز چهارشنبه قریشی به سقز، نماینده مردم در مجلس در دیدار با اعضای موسسه رفاه نابینان گفت: تلاش های موسسه رفاه نابینایان قابل تقدیر است و مجلس در راستای تصویب قوانین در زمینه رعایت حقوق معلولان از هیچ کوششی دریغ نمی کند.
کامیل کریمیان فرماندار سقز هم با بیان اینکه اجرای قانون عصای سفید، نیازمند فرهنگ سازی است، اظهار کرد: هیات مدیره موسسه رفاه نابینایان توانمند و تاثیر گذار هستند.
قریشی هم عنوان کرد: جامعه معلولان، شُرکای کاری سازمان بهزیستی هستند و موسسه رفاه نابینایان سقز از موسسه های توانمند و فعال در سطح کشور محسوب می شوند.

ناصر سرگران از اعضای موسسه نیز اعلام کرد: مناسب سازی محیط شهری و اماکن عمومی ، حمایت مالی برای تکمیل ساختمان موسسه و اشتغال نابینایان و کم بینایان از دغدغه های اصلی است.

وی خواستار افزایش پرونده های موسسه رفاه نابینایان و مساعدت مسئولان جهت استخدام معلولان در بیمارستان در دست اتمام ، ادارات و بخش خصوصی شد
همچنین کریمیان فرماندار سقز در دفتر کاری خویش در دیدار با قریشی، گفت: توجه به جلب مشارکت های اجتماعی ضرورت کار بهزیستی است.
وی با عنوان اینکه، کار کردن در بهزیستی انگیزه‌های الهی و انسانی را می‌طلبد گفت: سازمان بهزیستی نقش مهمی در سلامت نسلهای آینده جامعه و جلوگیری از معلولیتهای جسمی دارد.

 

بازدید [ 258 ]