اخبار

مراکز سلامت روان محلی در سقز افزایش خواهد یافت

رئیس اداره بهزیستی سقز گفت: مراکز سلامت روان محلی در این شهرستان افزایش خواهد یافت.
مراکز سلامت روان محلی در سقز افزایش خواهد یافت

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سقز، عبدالرحمان حکیمی در آئین افتتاح مرکز سلامت روان محلی محله بهارستان پایین در گرامیداشت هفته دولت اظهار کرد: 6 مرکز سلامت روان محلی در شهر و سه مرکز در روستاهای سرا، ایرانخواه و گلتپه توسط بخش خصوصی راه اندازی می شود.
حکیمی اظهار کرد: این مرکز در راستای دسترسی هر چه بیشتر مردم به خدمات روانشناسی، سلامت روان و سلامت اجتماع نگر راه اندازی شده است.
وی عنوان کرد: از دیگر اهداف این مرکز، کار با اجتماع کوچک و شناسایی سرمایه محلی، تشکیل گروه های محلی با هدف شناسایی مشکلات محله و ارتقای سلامت روان عمومی در محله، تسهیل گری فعالیت های محلی و برگزاری کلاس ها و جلسه های آموزشی در حوزه سلامت روان و تشکیل گروه های محلی و استفاده از سرمایه محلی برای آموزش و فعالیت های محلی است.
کامیل کریمیان سرپرست فرمانداری سقز با اظهار خوشحالی و تقدیر از تلاش های بهزیستی برای راه اندازی اینت مراکز تصریح کرد: این مکان ها، سطح آگاهی مردم برای کاهش آسیبهای اجتماعی را افزایش خواهد داد.
حکیمی همچنین عنوان کرد: همزمان با این مرکز در پاسداشت هفته دولت، سه خانوار دو معلولیت در روستاهای سقز از مسکن بهره مند شدند.

بازدید [ 361 ]