اخبار

مراسم تجلیل از خانواده شهدای ترور، شیمایی و جانبازان سقز برگزار شد

مراسم گرامیداشت شهدای هفتم تیر و تجلیل از خانواده شهدای ترور، شیمایی  و جانبازان سقز برگزار شد.
مراسم تجلیل از خانواده شهدای ترور، شیمایی  و جانبازان سقز برگزار شد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سقز در این مراسم که با عنوان هفته بازخوانی و افشای حقوق بشر آمریکایی(6-12 تیرماه) برگزار شد، سرپرست فرمانداری سقز با اشاره به انواع تقسیم بندی کشورها بر اساس قدرت ملی، منطقه ای و بین المللی اظهار کرد: آمریکا به عنوان یک بازیگر جهانی به دنبال سلطه جویی است.
کامیل کریمیان اظهار کرد:این کشور برای تامین منافع ملی خود حقوق بشر را زیر را پا می گذارد و در امور دیگر کشورها دخالت و از طریق دستگاه تبلیغاتی گشترده خود این اقدام ها را توجیه می کند.
کریمیان با اشاره به ضرورت افشای حقوق بشر آمریکایی بربازخوانی،  تبیین و روشنگری جنایات و افشای اقدامات ضد حقوق بشری آمریکا توسط حقوقدانان، روشنفکران  و اصحاب رسانه تصریح کرد.
وی خروج آمریکا از قوانین بین المللی را نشانه عدم تعهد سردمداران این کشور به حقوق بین الملل و مسایل حقوق بشر برشمرد.
وی با بیان پارادوکس و تضاد موجود در سیاست خارجی و داخلی آمریکا تصریح کرد:آمریکا از کشورهایی که حامی وی باشند، حمایت خواهد کرد.
کریمیان در بخشی دیگر از سخنان خود، اظهار کرد: دشمنان کشورمان در اوایل پیروزی انقلاب شکوهمند ایران اسلامی با شروع جنگ تحمیلی توسط صدام به عنوان بازیگر منطقه ای درصدد بودند که انقلاب ایران اسلامی تثبیت نشود.
کریمیان اظهار کرد: از دیگر اهداف دشمنان این آب و خاک، حمایت از حرکت های جدایی طلبانه قومی و مذهبی و ترور شخصیت ها و نخبگان بود تا مانع توسعه و تثبیت انقلاب ایران اسلامی شوند که ایران اسلامی همواره با رهبری هوشمندانه حضرت امام خمینی(ره) و سلف صالحشان مقام معظم رهبری(مدظله العالی) و همراهی مردم تمام توطئه ها را نقش بر آب کرده اند.
وی در ادامه یاد و خاطره 93 شهید ترور و شیمایی و جانبازان را گرامیداشت.
رئیس سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان سقز هم گفت: پایه و اساس دولت آمریکا و خو و روش این کشور بر اساس سطله جویی و استکبار است.
محمد وحیدی با اشاره به جنایات آمریکا، عنوان کرد:به فرمایش مقام معظم رهبری، آمریکا حق حرف زدن در مورد حقوق بشر را ندارد.
وی اظهار کرد:این کشور به دلیل روحیه سُلطه جویی و عدم تحمل کشورهای حق جو و حق طلب،  از کنوانسیون های بین المللی از جمله برجام و تعدادی از معاهده های یونسکو خارج شد.
استاد حقوق بین الملل دانشگاه آزاد اسلامی سقز هم با بیان زوایای حقوق بشر و عنوان اینکه اهمیت کرامت انسانی مبنا و زیربنای حقوق بشر است، اظهار کرد: در قطعنامه های شورای امنیت هم شاهد نقض فاحش حقوق بشر هستیم.
دکتر رضایی تصریح کرد: پیش فرض در اعمال تحریم ها، عدم نقض حقوق بشر است که در خوانش آمریکایی حقوق بشر، سیاست زدگی وجود دارد.
وی عنوان کرد:اهمیت همزیستی مسالمت آمیز کشورها در معاهده ها و کنوانسیون های بین الملل تصریح شده است در حالی که رفتار و عملکرد دولت آمریکا با آن مغایرت دارد.
رضایی با اشاره به تعدادی از حقوق بشر از جمله؛ حق حیات و حق سلامت، تحریم های یکجانبه و خودسرانه آمریکا و اتحادیه اروپا عیله ایران را نقض حقوق شهروندی برشمرد.
در ادامه از خانواده شهدای ترور و جانبازان شیمایی با اهدای لوح سپاس تجلیل شد.

 

بازدید [ 384 ]
برچسب ها