اخبار

مراسم آبروی محله شهید صالح جباری در سقز برگزار شد

مراسم آبروی محله شهید صالح جباری با حضور جمعی از خانواده شهدا، امام جمعه، معاون عمرانی فرماندار سقز در گرامیداشت هفته دفاع مقدس و 5400 شهید استان کردستان برگزار شد.
مراسم آبروی محله شهید صالح جباری در سقز برگزار شد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری در این مراسم، جانشین فرمانده سپاه سقز اظهار کرد: ایران اسلامی امروز به برکت خون شهیدان است که در برابر تمام دشمنان قد علم کرده و خون شهیدان باعث عزت ایران اسلامی شده است.
سرهنگ امیر احمدی گفت: شهیدان پیشمرگ کُرد مسلمان در زمان جنگ تحمیلی و پاکسازی کردستان همراه با پاسداران از همه چیز خود مایه گذاشتند تا انقلاب اسلامی ضربه نبیند.
مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سپاه سقز هم ادامه راه شهیدان را موجب اقتدار ایران اسلامی در جهان دانست و تصریح کرد: فرهنگ ایثار و مقاومت موجب پیروزی رزمندگان اسلام در هشت سال دفاع مقدس شد و باید تلاش کنیم این فرهنگ را همچنان حفظ کنیم تا دشمنان، همواره مایوس تر شوند.
حجت الاسلام مهدی شفیع خانی با تسلیت شهادت تعدادی از هموطنان در حادثه تروریستی اهواز، این اقدام کور دشمنان را ناشی از درماندگی آنان در برابر عظمت ایران اسلامی دانست.
وی برگزاری یادواره های شهدای در قالب شهید آبروی محله را یک اقدام ارزشی برای زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا دانست.
در ادامه این مراسم که در کوچه شهید محمد صالح جباری برگزار از تابلوی زندگینامه شهید در همان کوچه رونمایی و در پایان از خانواده شهید تقدیر شد.
محمد صالح جباری در سال 66 در درگیری با ضد انقلاب در منطقه شیخ چوپان و میرگه نقشینه، از توابع بخش مرکزی شهرستان سقز به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

 

بازدید [ 484 ]