اخبار

مدیر کل ارشاد: حمایت فرماندار سقز از حوزه فرهنگ در كردستان زبانزد است

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان گفت: حمایت فرماندار سقز از حوزه فرهنگ و هنر در استان كردستان زبانزد است.
مدیر کل ارشاد: حمایت فرماندار سقز از حوزه فرهنگ در كردستان زبانزد است

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان گفت: حمایت فرماندار سقز از حوزه فرهنگ و هنر در استان كردستان زبانزد است.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری سقز، جلال قلعه شاخانی در دیدار با معاون استاندار و فرماندار شهرستان سقز افزود:در سال های گذشته اعتبارات مناسبی برای حوزه فرهنگ وهنر در سقز تخصیص و برنامه ها و مراسم های ارزشمندی با حمایت فرماندار برگزار شده است.
قلعه شاخانی اضافه کرد: توجه به اقتصاد فرهنگ و هنر استان و درآمدزایی فعالان این حوزه به جد در دستور کار این اداره کل قرار دارد.
فرماندار سقز در این نشست گفت: در سال جاری چهار میلیارد و 500 میلیون ریال برای حوزه فرهنگ و هنر اعتبار در نظر گرفته شده است که سال آینده این اعتبار افزایش خواهد یافت.
علی اکبر ورمقانی با بیان اینکه سقز با کمبود مراکز فرهنگی در مناطق حاشیه ای روبرو است که 2 قطعه زمین توسط خیران برای ساخت مکان های فرهنگی اهدا شده است از مدیر کل ارشاد خواست از ادامه ساخت مجتمع بزرگ فرهنگی و هنری شهرداری این شهر حمایت کند.
وی همچنین با اشاره به نقش خبرنگاران در توسعه فرهنگی خواستار حمایت جدی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان از اصحاب رسانه سقز شد.
همچنین مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان در دیدار  با جمعی از فعالان حوزه فرهنگ، هنر و رسانه در سقز اظهار کرد: برای حمایت از فعالان فرهنگی و هنری، اعتبارات دولتی محدود است.
وی با اشاره به اینکه در مباحث فرهنگی، مطالبه گری و ارائه ایده و گفتمان صورت گیرد و برنامه ها در راستای حل مشکلات فرهنگی و اجتماعی برگزار شود افزود: برای توسعه مراکز فرهنگی وام های ارزان به بخش خصوصی واگذار و از سرمایه گذاری بخش خصوصی برای راه اندازی سینما حمایت خواهد شد.
قلعه شاخانی عنوان کرد: حمایت از استقلال و آزادی رسانه ها، حمایت از تشکیل تشکل های صنفی و تشکیل تعاونی مسکن هنرمندان و نویسندگان در شهرستان ها از برنامه های این اداره کل است.
هیوا حاجی محمدی، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سقز هم بر افزایش اعتبارات و فضاهای فرهنگی، ضرورت راه اندازی دفتر سینما جوان، حمایت از خبرنگاران فضای مجازی، تاسیس اتحادیه چاپ و نشر مستقل و ضرورت حمایت ازکتاب های منتشر شده به زبان کُردی تاکید کرد.
فعالان فرهنگی، هنری و رسانه ای هم بر عدالت در توزیع اعتبارات فرهنگی، تسهیل گری در اجرا و صدور مجوز برنامه های فرهنگی و هنری، تجهیز انجمن ها به امکانات آموزشی، تجهیز سالن های تئاتر، توجه به دغدغه های صنفی خبرنگاران، توزیع عادلانه آگهی رسانه ها، توسعه فضای عمومی، گنجاندن جشنواره تئاتر کُردی در تقویم وزارت ارشاد، توجه به هنرمندان پیشکسوت، برگزاری مسابقات قرآنی توسط کانون ها و ضرورت برگزاری آسیب شناسی تئاتر کُردی تاکید کردند.
بازدید [ 606 ]