اخبار

فرماندار: 225 پروژه در سال 97 توسط دهیاری های سقز اجرا شد

فرماندار سقز گفت: 225 پروژه در سال 97 توسط دهیاری های این شهرستان با اعتبار 30 میلیارد ریال در روستاها اجرا شد.
فرماندار: 225 پروژه در سال 97 توسط دهیاری های سقز اجرا شد

کامیل کریمیان روز یکشنبه در نشست  4 ساعته هم اندیشی بررسی مشکلات روستاهای شهرستان سقز اظهار کرد:همچنین برای اولین بار 6 میلیارد ریال اعتبار به روستاهای فاقد دهیاری شهرستان سقز اختصاص یافت.
کریمیان با اظهار تشکر از پیمانکاران بیان کرد: خوشبختانه، باوجود مشکلات اعتباری، هیچ پروژه ای در شهرستان سقز تعطیل نیست.
وی ادامه داد:از میزان 20 میلیارد ریال اعتبارات سهم مناطق محروم استان، به همت نماینده مردم در مجلس 15 میلیارد ریال آن برای روستاهای شهرستان سقز جذب شده است.
وی با اشاره به سرعت خوب اجرای عملیات گازرسانی  به روستاهای شهرستان سقز گفت: 50 روستای جدید هدف گذاری شده است و بر اساس وعده شرکت گاز استان تا سال 1400 روستاهای بالای 20 خانوار بدون گاز نخواهیم داشت.
فرماندار سقز با عنوان اینکه، راه برون رفت از مشکلات کم آبی ساخت مجتمع های آبرسانی است یادآور شد: سه مجتمع در شهرستان سقز در حال ساخت است.
وی در ادامه اعلام کرد:بانک ها در راستای پرداخت مقاوم سازی منازل روستایی همکاری مناسبی ندارند.
کریمیان در بخشی از سخنان خود در خصوص ترک تحصیل دانش آموزان، سرقت تابلوها و علایم راهنمایی و رانندگی جاده ای وقاچاق چوب اظهار نگرانی و بیان کرد: بدون مشارکت شوراهای روستا، مردم ودهیاران واعضای شورای جلوگیری از قاچاق چوب امکانپذیر نیست.
وی یکی از مشکلات اصلی روستاها را آنتن دهی تلفن همراه، نامناسب بودن فضای فیزیکی خانه های بهداشت و وجود مدارس تخریبی برشمرد و گفت: خیران، حوزه سلامت و مدارس شهرستان را یاری دهند.
فرماندار سقز از منابع طبیعی خواست در خصوص رفع تداخلات زمین های کشاورزی و ملی، رفع تداخلات خط لوله 56 اینچ گازرسانی سراسری تسریع کند.
رئیس مجمع نمایندگان استان کردستان و نماینده مردم شهرستان های سقز و بانه در مجلس هم گفت:به زودی شاهد بازگشایی کنارگذر سقز به عنوان تنها کنار گذر غرب کشور خواهیم بود.
محسن بیگلری با اشاره به اهمیت کنارگذر، اعلام کرد: اگر این طرح امروز ساخته شود برای ساخت آن بیش از 200 میلیارد تومان اعتبار نیاز است.
بیگلری با اشاره به وجود طرح های مهم عمرانی در شهرستان سقز به فرودگاه سقز اشاره و بیان کرد:ساختمان ترمینال فرودگاه سقز دارای پیشرفت 30 درصدی و طرح جاده جایگزین در دست اقدام است.
وی اظهار کرد:با توجه به گستردگی بخش مرکزی سقز و ارائه خدمات مناسب به روستائیان، در تلاش هستیم بخش سرا را از این بخش انتزاع و سرا به عنوان مرکز بخش مستقل معرفی شود
وی عنوان کرد:فرهنگ سازی برای جلوگیری از سرقت امکانات عمومی و قاچاق چوب بایستی از اولویت های فعالان فرهنگی و اجتماعی و اعضای شورای اسلامی روستاها باشد
وی پیرامون یکی از دغدغه های مردم شهر صاحب هم گفت:احداث کلانتری و ضرورت فعالیت درمانگاه شبانه روزی از دغدغه های جدی مردم این شهر است.
بیگلری با اشاره به اهمیت اشتغال زایی در روستاها، خواستار برگزاری همایش های فرصت های سرمایه گذاری در آبادی ها از سوی جهاد کشاورزی و تعاون روستایی شد.
وی در بخشی دیگر از سخنان خود، اعضای شورای اسلامی بخش های شهرستان سقز را از توانمندترین شورای بخش در سطح کشور برشمرد.

 

بازدید [ 225 ]