اخبار

فرماندار:یکی از سیاستهای دولت، اشتغال با محور رونق تولید است

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان سقز گفت:یکی از سیاستهای دولت، اشتغال با محور رونق تولید است.
فرماندار:یکی از سیاستهای دولت، اشتغال با محور رونق تولید است

کامیل کریمیان خطاب به ادارات عضو شورای اشتغال تاکید کرد:مسئولان با درک شرایط فعلی کشور از جمله معیشت مردم، ضرورت حمایت از رونق تولید برای اشتغال زایی و کمک به گشایش اقتصادی کمک کنند.
کریمیان بیان کرد:با وجود فشارها و تحریم های اقتصادی، تراز تجاری کشور مثبت و اشتغال در سه ماهه اول سالجاری نسبت به سه ماهه سال قبل، بهبود یافته است.
وی ادامه داد:افق اشتغال در شهرستان سقز، امیدوار کننده است و این چشم انداز با سرمایه گذاری های سرمایه گذاران کشورهای عراقی و ترکیه ای، وجود دو سد در شهرستان، تلاش برای تخصیص آب به ۵۵۰۰ هکتار زمین پایین دست منبع آبی چراغ ویس، روشن است.
فرماندار سقز با بیان اینکه رونق تولید در روستاها به عنوان ظرفیت نسبی شهرستان به جد دنبال خواهد شد، عنوان کرد:در حوزه اشتغال روستایی سهم سقز ۱۶ میلیارد تومان بوده که ۲۰ میلیارد تومان از طریق بانکها، تسهیلات پرداخت شده است.

پرداخت ۲۳ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال زا در شهرستان سقز
رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: ۱۸ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان برای ۱۴۳ طرح در حوزه اشتغال زایی روستایی در سال ۹۷ از طریق بانکها پرداخت شده است.
ساعدی بیان کرد: همچنین ۲ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان به ۱۳ طرح در بخش اشتغال فراگیر و ۲ میلیارد و ۱۵ میلیون تومان به ۲۹۶ طرح مشاغل خانگی پرداخت شده است.
وی در شورای اشتغال اظهار کرد: از محل طرح کارورزی هم برای ۸۰ نفر قرار داد منعقد شده است.
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کرستان هم طرح یارانه دستمزد، مشوق های بیمه ای، کارورزی و مهارت آموزی در محیط کار را از طرحهای این اداره برای اشتغال زایی برشمرد.
برهان صلواتی بیان کرد: این طرحها با هدف افزایش فرصت شغلی برای فارغ التحصیلان و حمایت از کارفرمایان، حمایت از شغل اولی ها، کار ترویجی و مهارت آموزی، رصد و اجرا می شود.
وی با اشاره به هزینه بر بودن ایجاد شغل، عنوان کرد: تلاش برای راه اندازی شغلهای خُرد جهت رونق کسب و کار از دیگر اولویتهاست.
وی اظهار کرد: تاسیس تعاونی های توسعه عمران شهری در شهرستانها، احیای اتاق تعاون و تاسیس تعاونی فراگیر بانوان برای حمایت از زنان سرپرست خانوار از دیگر برنامه هاست.

 

 

 

 

 

بازدید [ 46 ]