اخبار

فرماندار: یکی از افتخارات شهرستان سقز، جذب سرمایه گذاران بوده است

معاون استاندار و فرماندار ویژه سقز گفت: یکی از افتخارات این شهرستان ، جذب سرمایه گذاران داخلی و خارجی بوده است که در حال حاضر از 7 سرمایه گذار خارجی در استان کردستان 4 سرمایه گذار مشغول سرمایه گذاری هستند.
فرماندار: یکی از افتخارات شهرستان سقز، جذب سرمایه گذاران بوده است

علی اکبر ورمقانی در دومین جلسه شورای اداری با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان اظهار کرد: تنها راه رفع معضل بیکاری، ایجاد شغل از طریق سرمایه گذاری است.
ورمقانی بیان کرد:از دغدغه های سرمایه گذاران نبود بسترهای لازم حمل و نقل به ویژه حمل و نقل ریلی و هوایی است که فرودگاه سقز بعد از 14 سال از کلنگ زنی آن هنوز به اتمام نرسیده است.
وی از ظرفیت های شهرستان سقز برای اشتغال و سرمایه گذاری را محور گردشگری برشمرد و تصریح کرد به واسطه وجود 2سد در محدوده شهرستان سقز این پتانسیل ها امکان خوبی هستند.
ورمقانی با بیان اینکه پیگیری افزایش تخصیص آب به جد در دستور کار قرار دارد، عنوان کرد:تبدیل کردن زمین های دیم به آبی از طریق آب سد شهید صالحیان و شیهد کاظمی از برنامه های اصلی است.
وی با عنوان اینکه شهرستان سقز از لحاظ معادن نیز غنی است یادآور شد: جلوگیری از خام فرشی معادن از دغدغه هایی اصلی بوده است که با تعریف زنجیره فولاد در استان این امر به خوبی محقق شد.
وی اظهار امیدواری کرد که در آینده نزدیک منطقه ویژه اقتصادی سقز هم راه اندازی و باعث رونق بیشتر و توسعه اقتصادی شهرستان شود.
ورمقانی با تشکر از مسئولان شهرستان سقز عنوان کرد: برای راه اندازی مراحل راه اندازی اولیه کارخانه ذوب آهن 100 هکتار زمینی تملک شده است.
وی در بخشی دیگر از سخنان خود، اظهار کرد: سقز از لحاظ تاریخی شهرستانی با قدمت و فرهنگی دارای مردمانی همراه و همگام با برنامه های نظام که در انتخابات ریاست جمهوری 83 درصد مردم به برنامه های آقای دکتر روحانی رای دادند.
وی با اشاره به محدویت اعتبارات دولت بیان کرد:در چهار سال اخیر یک هزار میلیارد ریال اعبتارات با تخصیص کمتر از 50 درصد جذب و برای شهرستان در نظر گرفته شده است که برای اتمام و تعریف پروزه ها ناکافی بوده است.
ورمقانی در بخشی دیگر از سخنان با اشاره به مشکلات ایجاد شده در سطح بازار از همراهی بازاریان شهرستان سقز تقدیر و تشکر و اظهار امیدواری کرد که مشکلات مسائل مرزی استان کردستان به زودی رفع شود.
ورمقانی یکی از دغدغه های شهرستان سقز را بحث راه سازی و آسفالت جاده ها عنوان و اعلام کرد: یکی از گران ترین پروژه های راهسازی در محدوده شهرستان سقز در مسیر سقز مریوان قرار دارد که به واسطه حجم زیاد عملیات خاکبرداری و سختی کار آسفالت2  کیلومتر آن باقی مانده و در فصل عمرانی امسال به اتمام خواهد رسید.
وی عنوان کرد: اتوبان سقز بوکان هم در دست مناقصه و به برای آماده سازی به پیمانکار واگذار شده است و کنارگذر سقز هم در خرداد ماه زیر بار ترافیک می رود.
وی در تشریح اقدامات عمران شهری به مبلمان شهری اشاره و گفت: اقدامات خوبی در این حوزه انجام شده است و امید است با جذب سرمایه گذاران بخش خصوصی توسط شورای اسلامی و شهرداری این حوزه رونق بیشتری بگیرد.
فرماندار سقز یکی دیگر از ظرفیت ها و برندهای شهرستان سقز را ورزش و تئاتر نام برد و ادامه داد:شهرستان سقز دارای 44 هزار ورزشکار است که باید در راستای آماده سازی زیرساخت های ورزشی تلاش بیشتری انجام داد.
وی عنوان کرد:از دیگر ظرفیت های شهرستان سقز بحث تئاتر کُردی است که تاکنون 14 دوره از این رویداد هنری با حضور گروههایی از سراسر کشور برگزار شده است.
وی از مسئولان شهرستان سقز خواست در راستای مبارزه با فساد، تکریم ارباب رجوع، توسعه سرمایه گذاری، جذب تسهیلات اشتغال زا و انضباط اداری به جد اهتمام داشته باشند.
ورمقانی در ادامه گفت: مجمواع مدیران هم قسم شده ایم که در راستای توسعه شهرستان سقز گام برداریم واین شعر را سر می دهیم:دست در دست هم دهیم به مهر، سقز خویش را کنیم آباد
 حاج ماموستا سید حسین حسینی، امام جمعه سقز هم در سخنانی بر اهتمام و جدیت مسئولان در راستای اشتغال زایی برای جوانان، رعایت معروفات اداری و توجه مسئولان به انضباط اداری تاکید کرد.
فرمانده انتظامی شهرستان سقز هم در سخنانی از افزایش 20 درصدی کشف مواد مخدر در سال 96 در خبر داد.
سرهنگ بُرزو تجاری همچنین عنوان کرد:در سال 96 نسبت به 12 درصد سرقت در شهرستان سقز کاهش داشته است.
وی گزارشی پیرامون ترافیک جاده ای، نصب دوربین های هوشمند ترافیک، تامین امنیت برنامه های ورزشی، ملی و مذهبی و انتخابات و اجرای 24 فقره طرح تامین اجتماعی ارائه کرد.
معاون رئیس سازمان و مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سقز هم گزارشی پیرامون مسایل و مشکلات تسهیلات اشتغال پایدار و بسترسازی لازم برای جذب این تسهیلات ارائه کرد.
محمدنافع علایی نیا، در بخشی از سخنان خود با اشاره به اهمیت اقتصاد کشاورزی اظهار کرد: اجرای طرح های نظام نوین ترویج و اجرای توسعه باغات به جد پیگیری و در دست اجراست و شهرستان سقز در بحث بهینه سازی مصرف آب، رتبه اول را در استان کردستان کسب کرده است.
لطیفه نوروزی رئیس اداره صنعت، معدن وتجارت شهرستان سقز با ارائه گزارشی اظهار امیدواری کرد که در آینده نزدیک کارخانه های سیگارت، راژان پلاست و لوازم آرایشی، بهداشتی و پوشاک، شهرک صنعتی شماره 2 و منطقه ویژه اقتصادی سقز در راستای اشتغال زایی آغاز به کار کند.


بازدید [ 530 ]