اخبار بخشداری ها

فرماندار: شورای عالی دهیاری ها در شهرستان سقز تشکیل شود

معاون استاندار کردستان و فرماندار ویژه شهرستان سقز گفت: شورای عالی دهیاری ها در شهرستان سقز تشکیل شود و دهیاران برای توسعه آبادی، سند توسعه، تدوین و ارائه دهند.
فرماندار: شورای عالی دهیاری ها در شهرستان سقز تشکیل شود

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سقز، کامیل کریمیان در مراسم گرامیداشت سالروز تاسیس دهیاری در سالن آموزشکده فنی و حرفه ای بیان کرد: دهیاران، نقش مهمی در توسعه پایدار روستاها برعهده دارند.
کریمیان اظهار کرد: همراهی شوراهای روستا با دهیاران برای رونق تولید و توسعه مهم و فرهنگ وی با اشاره به آمار مقایسه ای، توزیع ناعادلانه اعتبارات دهیاری ها در استانها را یکی از مشکلات این نهاد در کشور برشمرد.
نماینده عالی دولت با اشاره به اهمیت قائل شدن دولت برای دهاری ها و حوزه روستا اظهار کرد: 80 درصد اعتبارات دهیاری ها از زمان تاسیس، در دولت تدبیر و امید، پرداخت شده است.
وی ادامه داد: از سال ۸۲ آغاز به کار دهیاری ها در ایران ۱۶ هزار میلیارد تومان اعتبار برای این نهاد در نظر گرفته شده که ۱۲ و نیم میلیارد آن در دولت تدبیر و امید بوده است.
کریمیان در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به برگزاری انتخابات مجلس در اسفندماه جاری با بیان اینکه، رای حق الناس است، عنوان کرد: دهیاران به عنوان نمایندگان عالی دولت، در بحث انتخابات اسفندماه ۹۸ بی طرفی را حفظ کنند.

 

بازدید [ 331 ]