اخبار

فرماندار سقز:کتاب و نوشتن، کلید گنج دانایی است

فرماندار سقز در اختتامیه جشنواره کتاب سال کردستان گفت: ۲۰۰ میلیون تومان برای برگزاری جشنواره های فرهنگی و هنری در شورای برنامه ریزی شهرستان اختصاص خواهد یافت.
فرماندار سقز:کتاب و نوشتن، کلید گنج دانایی است

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سقز، کامیل کریمیان در سالن اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد: شورا و شهرداری اِلمان کتاب را در یکی از پارک ها نصب کند و یکی از میدانهای شهر به نام کتاب نامگذاری شود.
وی با اشاره به اهمیت فهم و شعور و دانایی در یک جامعه تصریح کرد: هر جامعه ای که داناتر باشد، اداره آن برای دولتمردان آسان تر است.
کریمیان: با توجه به ظهور فناوری های نوین و تسلط آن بر فضای مطالعه مکتوب ولی کتاب همواره در انتقال فرهنگ از یک نسل به نسل دیگر تاثیرگذار است.
وی از مدیر کل دفتر توسعه کتاب و کتابخوانی وزارت فرهنگ و ارشاد خواست تا به صورت ویژه، ناشران و نویسندگان حمایت شوند
وی در بخشی دیگر از سخنان خود با بیان اینکه حمایت از زبان کردی، حمایت از زبان ملی است با اشاره به حمایت دولت تدبیر و امید از اقوام و فرهنگها، عنوان کرد؛ تدریس زبان کردی در دانشگاه کردستان، بسیار ارزشمند بود.
وی همچنین از تلاش انجمن مردمی هیوای زانست برای توسعه و تعمیق فرهنگ کتابخوانی تشکر کرد. در آئین اختتامیه از 27 نویسنده به عنوان صاحبان آثار برتر و شایسته تقدیر با حضور فرماندار تقدیر شد.

بازدید [ 120 ]