اخبار

فرماندار سقز:کارگران ستون فقرات تولید هستند

معاون استاندار کردستان و فرماندار ویژه شهرستان سقز گفت: کارگران ستون فقرات تولید هستند.
فرماندار سقز:کارگران ستون فقرات تولید هستند

به گزارش روابط عمومی فرمانداری، کامیل کریمیان در مراسم روز کارگر گفت: رونق کارگاه های تولیدی، رفع موانع تولید برای رونق اشتغال، تسهیلگری برای جذب تسهیلات واحدها جهت رونق تولید در شهرستان سقز به جد پیگیری و رصد می شود.
وی اظهار کرد؛ حق کارگران نباید پایمال شود و کم کاری مسئولان در این راستا، گناهی نابخشودنی است
وی عنوان کرد: جذب و توزیع کالاهای اساسی در شهرستان سقز توسط ستاد تنظیم بازار به جد در دست پیگیری و انجام است.
کریمیان بیان کرد: بخشی از مشکلات اقتصادی ناشی از تحریم ها و جنگ اقتصادی است و بخشی از توان دولت در سال گذشته در اين حوزه صرف شده است.
وی تصریح کرد: دشمن درصدد حاکم کردن تورم و رکود فراگير در كشور بوده و هست.
نماینده مردم شهرستان های سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی هم اظهار کرد:راه برون رفت از شغلهای فصلی، فقط اشتغال و سرمایه گذاری است.
محسن بیگلری با بیان اینکه نمایندگان مجلس و مسئولان نقش مهمی شکوفایی اقتصادی کشور برعهده دارند‌ تصریح کرد: مسئولان شهرستان سقز برای رونق تولید، برنامه ریزی کنند.
وی کاهش حق بیمه کارگران ساختمانی را اقدامی مثبت از سوی دولت برشمرد و عنوان کرد:مجلس، پیگیر افزایش تعداد بیمه شدگان کارگران ساختمانی است.
در این مراسم همچنین، ماموستا سید حسین حسینی، امام جمعه سقز هم با بیان اینکه، جایگاه کار و کارگر در دین مبین اسلام بسیار ارزشمند است بر ضرورت کسب رزق و روزی حلال و اهمیت شغل کارگری تاکید کرد.
حمید ساعد پناه، رئیس اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی سقز نیز با اشاره به افزایش حوادث ناشی از کار عنوان کرد: ۸۰ درصد این حوادث، ناشی از خطاهای انسانی است.
بختیار نامدار، نماینده کارگران هم بر اصلاح حق دستمزد واقعی با توجه به نرخ تورم، افزایش توزیع کالاهای یارانه ای در سقز، نظارت بیشتر اداره کار بر کارگاه ها در ارتباط با بهداشت محیط کار و رعایت قانون کار و اجرای طبقه بندی مشاغل کارگزاران مخابرات تاکید کرد.
مدیر عامل انجمن کارگران و استاد کاران ساختمانی هم خواستار رفع خلاء قانونی بیمه بیکاری کارگران ساختمانی شد.
یوسف عبدالکریمی بیان کرد: بحث پرداخت غرامت از دستمزد کارگران ساختمانی، دغدغه ای جدی است
وی یادآور شد:حضور هر چند وقت یکبار مسئولان در جمع کارگران و میدان کارگران، دلگرم کننده و امید بخش است.
در ادامه کارگران نمونه شهرستان سقز تجلیل و تقدیر شدند.


بازدید [ 97 ]