اخبار

فرماندار سقز: پرستاران خود را به علم روز مجهز کنند

معاون استاندار و فرماندار شهرستان سقز گفت: پرستاران خود را به علم روز و مهارت های لازم برای خدمات رسانی شایسته به مردم قدرشناس مجهز کنند.
فرماندار سقز: پرستاران خود را به علم روز مجهز کنند

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سقز، علی اکبر ورمقانی روز شنبه در آئین تجلیل از پرستاران در سالن شهید بهشتی افزود: پرستاری شغلی سخت، پردردسر و پرستاران انسان هایی نوع دوست هستند و مردم قدرشناس شهرستان از خدمات پرستاران رضایت دارند.
ورمقانی با بیان اینکه روز پرستار در تقویم کشورمان ایران  به دلیل ایثار و فداکاری حضرت زینب(س) در دشت کربلا نامگذاری شده است عنوان کرد: مرحوم دکتر علی شریعتی در مورد تاثیرگذاری آن حضرت در واقعه کربلا می گوید:کربلا در کربلا می ماند اگر زینب نبود.
ورمقانی عنوان کرد:بهترین و زیباترین تفسیر برای پرستاران، فرمایش مقام معظم رهبری است که عنوان" فرشتگان رحمت" برای آنان انتخاب فرمودند.
 وی در بخشی دیگر از سخنانش اظهار کرد:افزایش پزشکان متخصصان برای بیمارستان تامین اجتماعی از دغدغه های اصلی مسئولان است.
نماینده عالی دولت در شهرستان سقز با بیان اینکه، دولت و مجلس مکلف به پیگیری و رفع مشکلات پرستاران هستند اظهار کرد:پیگیری قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری در منزل از مطالبات به حق جامعه پرستاری است.
ورمقانی با اظهار اینکه، دولت تدبیر و امید در حوزه بهداشت و درمان خدمات ارزشمندی انجام داده است، ادامه داد: آغاز طرح توسعه بیمارستان تامین اجتماعی ، اقدامات نظام تحول سلامت، بهسازی و بازسازی بیمارستان امام خمینی(ره)، ارتقای سطح خدمات بخش های مختلف این واحد درمانی از اقدامات دولت بوده است و درمانگاه تخصصی در دهه فجر امسال افتتاح می شود.
در ادامه این آئین از پرستاران شهرستان سقز با اهدای لوح سپاس، گل و هدیه تجلیل به عمل آمد.


بازدید [ 551 ]