اخبار

فرماندار سقز هفته پژوهش و فناوری را به محققان تبریک گفت

معاون استاندار کردستان و فرماندار ویژه سقز در پیامی، هفته پژوهش را به پژوهشگران و محققان عرصه علم و دانش، تبریک گفت.
فرماندار سقز هفته پژوهش و فناوری را به محققان تبریک گفت

به گزارش روابط عمومی فرمانداری، متن پیام علی اکبر ورمقانی،به شرح زیر است:
دانایی یکی از محور‌ها و شاخص‌های اصلی پیشرفت و تعالی هر جامعه به شمار می‌رود. سنجش سطح دانایی به میزان تولید و مصرف اطلاعات و گسترش دانایی به دسترسی سریع و آسان به منابع علمی موثق وابسته است و دانسته‌های ما یا با مطالعه منابع اطلاعاتی موجود و یا بنا به پژوهش‌هایی که انجام می‌دهیم، به دست می‌آید.
به همین علت، پژوهش موتور محرک پیشرفت و توسعه محسوب می شود و راهي براي گسترش مرزهاي علم و دانش وگشودن افق هاي درخشان است و به گفته اندیشمندان و محققان، پژوهش "حلقه مفقوده توسعه"یا "سنگ زیر بنای توسعه" است.
  هفته پژوهش و فناوری، هفته اي است كه فرصت مناسبي براي توجه و تمركز روي ابعاد مختلف امر پژوهش وفناوری در كشور فراهم مي آورد تا تمامی فعالان این عرصه ضمن اطلاع از روندها و وضعيت موجود، برای آينده برنامه ريزی و اقدام های بهتر و مهم تری را در دستور كار خود قرار دهند.
آنچه امروز در شهرستان سقز در حوزه علم ، دانش و پژوهش باید به جد مورد توجه قرار گیرد، گسترش فرهنگ پژوهش ونهادینه کردن آن در بین آحاد جامعه، انجام کارگروهی برای طرح های پژوهشی، انتشار یافته های علمی، توسعه مرزهای دانش، توسعه رویکرد پژوهش مدارانه در دانشگاه های شهرستان و مراکز علمی و آموزشی و به ویژه مدارس است.
پژوهشگران باید بیشتر از گذشته مسئولان را در امر تصمیم گیری و تصمیم سازی برای توسعه پایدار شهرستان سقز یاری دهند.
ارتباط مراکز صنعتی و تولیدی با مراکز تحقیقاتی، شناسایی توانمندی های پژوهش و فناوری مراکز  علمی شهرستان و استفاده از آنها برای ایجاد و تولید ثروت ودانش از دیگر مواردی است که باید مورد توجه واقع شود.
اینجانب هفته پژوهش و فناوری را به همه دانش پژوهان ، پژوهشگران ، نوآوران، استادان و فرهیختگان تبریک عرض می كنم و امیدوارم با تلاش و همت همه تلاش گران این عرصه، شاهد موفقیت های چشمگیری در توسعه علمی کشور و به ویژه شهرستان سقز باشیم.


بازدید [ 700 ]