اخبار

فرماندار سقز، هفته روابط عمومي را به دست اندركاران اين حرفه تبريك گفت

معاون استاندار و فرماندار ويژه شهرستان سقز در پيامي، فرا رسيدن روز ملي ارتباطات و آغاز هفته روابط عمومي را به دست اندركاران روابط عمومي و اصحاب رسانه در شهرستان سقز و استان كردستان تبريك گفت.
فرماندار سقز، هفته روابط عمومي را به دست اندركاران اين حرفه تبريك گفت

به گزارش روابط عمومي فرمانداري سقز، متن پيام كاميل كريميان به شرح زير است:
هستی و تداوم حیات سازمان‌ها به ویژه سازمان‌هاي دولتي، منوط به ایجاد رابطه حداکثری با جامعه است و این رابطه از طریق واحدی به نام روابط عمومی برقرار و مدیریت می‌شود.
روابط عمومي، علم تفاهم و مفاهمه و هنر روابط عمومی برقراری ارتباط سازنده بین مدیران، مردم و رسانه ها می باشد كه در اين راستا، اين واحد در قامت نهادي پويا و كارآمد مي تواند با بهره گيري از شيوه هاي نوين ارتباطي، رضايتمندي حداكثري را در جهت پيشرفت و تعالي سازمان به ارمغان  آورد.
امروزه به دليل تغييرات محيطي از جمله رشد و فراگیری شبکه‌های اجتماعی، روابط عمومي ها بايستي برای برقراری ارتباط تعاملی با مخاطبان و با هدف انتقال پیام سازمان و برند آن، از اين شبكه ها و فضاي مجازي به شيوه شايسته استفاده كنند.
از سوي ديگر، بهره گيري از افراد توانمند در روابط عمومي براي معرفي هرچه بيشتر دستاوردهای سازمان و ارتباط با رسانه ها و مطبوعات نقش مهمی در پيشرفت و توسعه سازمان ها برعهده دارد.
از زاويه نگاه ديگر، روابط عمومی یک وظیفه برجسته مدیریتی است که می تواند به عنوان بازوی اصلی مدیران دستگاه‌ها در دستیابی به اهداف ایفای نقش نمایند و مدیران دستگاه‌های اجرایی نيز باید از روابط عمومی به عنوان مشاوران ارشد سازمانی استفاده كنند و از ظرفیت‌های بالقوه این بخش در فرایند خدمات رسانی بهتر بهره ببرند.
بي شك، نامگذاري هفته روابط عمومي در سال جاري با عناويني چون روابط عمومي و سلامت، آگاهي بخشي و سواد رسانه اي، جهش توليد و مثلث توسعه اقتصادي و فرهنگي و مسئوليت اجتماعي، نقش اين نهاد را در توسعه پايدار شهرستان سقز بيش از پيش پر رنگ خواهد كرد.
آنچه امروز در حوزه روابط عمومي بايستي در شهرستان سقز به آن توجه كرد؛ تغییر دیدگاه مدیران و توانمند سازی كارشناسان روابط عمومی ها، داشتن نگاه تخصصی نسبت به حوزه روابط عمومی ها، مشخص شدن جایگاه آن در یک سازمان، جهانی فکر کردن و محلی عمل کردن توسط دست اندركاران اين نهاد، استفاده بهینه از فناوری های نوین، تولید محتوای با کیفیت و تاثير گذار، توجه نقش روابط عمومي ها در مدیریت بحران، ایجاد و استمرار روحیه نشاط و امیدواری، کمک به جلوگیری از بروز و وقوع از جمله فساد اداری و ایجاد آرامش و امنیت روانی در جامعه است.

 

بازدید [ 47 ]