اخبار

فرماندار سقز هفته حمل و نقل و روز راهدار را تبریک گفت

معاون استاندار و فرماندار سقز در پیامی هفته حمل و نقل و روز راهدار را به رئیس و کارکنان این حوزه و راهداران شهرستان تبریک گفت.
فرماندار سقز هفته حمل و نقل و روز راهدار را تبریک گفت

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سقز، متن پیام علی اکبر ورمقانی به شرح زیر است:
حمل و نقل به عنوان پلی مستحکم و یکی از زیربناهای اصلی توسعه ، دربرگیرنده فعالیت هایی است که به شکلی گسترده در تمامی زمینه های تولید، توزیع و مصرف کالا و خدمات جریان داشته و در مجموعه فعالیتهای اقتصادی نقش مهمی برعهده دارد.
خوشبختانه پس ازتوافقات  برجام و رفع نسبی تحریم ها،  زمینه های تقویت ، نوسازی و توسعه بخش های جاده ای، هوایی، ریلی و دریایی به نوعی مهیا شده است که شهرستان سقز نیز به عنوان بخشی از کریدور شمال - جنوب از آن بهره مندشده است که پیش بینی اعتبار برای انجام و اجرای مطالعات راه آهن میاندوآب - سقز و در نظر گرفتن اعتبار برای ادامه ساخت فرودگاه سقز، پیشرفت مناسب کنارگذر و مناقصه آزاد راه سقز - بانه بخشی از این موارد است.
امروز شهرستان سقز نیز همگام با سایر شهرهای استان و کشور نیازمند سرمایه گذاری برای توسعه و نگهداری ناوگان و تجهیزات موجود از طریق ارتقای کیفیت فنی و دانش مدیریت سیستمهای حمل و نقل، باز سازی و افزایش شبکه های جدید ارتباطی و نوسازی ناوگان و مدرنيزه كردن فعاليت هاي راهداري است.
از سوی دیگر باید برای استفاده از ناوگان حمل و نقل عمومی ،  ایجاد بستر فرهنگی صحیح رانندگی برای نسل جوان و  آموزش صحیح قوانین راهنمایی و راننگی به جد تلاش کرد
لذا با تبریک هفته حمل و نقل از خداوند صحت و سلامتی برای همه تلاشگران این عرصه و خانواده گرامی آنان خواستارم.
در این هفته مبارک، روز راهدار را که یادآور تلاش های شبانه روزی راهداران گمنام و زحمت کش شهرستانمان به عنوان  فرشتگان نجات جاده ها است به آنان تبریک عرض می کنم.
راهداران عزیز در سرما و گرما در جاده های  سخت و صعب العبور و شرایط ناهموار در مسیر خدمت رسانی نقش مهمی برای ایمنی جاده ها و آرامش خاطر مسافران، رانندگان و کاربران جاده ها ایفا کرده اند.
بنده به خوبی و از نزدیک با مشکلات راهداران از جمله سختی کار، کمبود و محدود منابع مالی و ماشین آلات با عمر بالا آشنا و واقفم.
امید است که راهداران عزیز در راستای خدمت بی دریغ و شبانه روزی به ویژه در فصل سرد سال به هموطنان و مردم قدرشناس شهرستان سقز تلاش وافر انجام دهند.
از اصحاب رسانه نیز می خواهم که خدمات و زحمات راهداران به عنوان گمنامان عرصه خدمت را به هموطنان عزیز به تصویر بکشند.
بدیهی است زحمات نیروهای پلیس راه که همواره با همدلی و همراهی راهداران عزیز خدمت می نمایند نیز ستودنی است.
امیدوارم پلیس راه محترم شهرستان سقز در ایامی که در جاده ها، کولاک و در گردنه ها با سختی تردد روبرو هستیم و رانندگان خودروهای فاقد زنجیر چرخ و تریلی ها و کف کش ها - که معمولا در محورهای مواصلاتی و گردنه های برف گیر باعث بسته شدن جاده ها می شوند-در پلیس راه ها و خروجی محورهای مواصلاتی متوقف کنند تا با همدلی و همراهی سفری ایمن و کم خطر برای مسافران عزیز رقم بخورد.


بازدید [ 714 ]