اخبار

فرماندار سقز:نیروی انتظامی، حافظ نظم و امنیت و مظهر اقتدار کشور است

کامیل کریمیان فرماندار سقز گفت: ناجا بايد در حوزه ساختاری و كاركردی به عنوان سازمانی هوشمند عمل كند و تشکیل پلیس اقتصادی نمونه ای از هوشمندی در ساختار ناجا بوده است.
فرماندار سقز:نیروی انتظامی، حافظ نظم و امنیت و مظهر اقتدار کشور است

به گزارش روابط عمومی فرمانداری، فرماندار سقز در مراسم صبحگاه مشترک نیروهای مسلح شهرستان گرامیداشت هفته نیروی انتظامی با اشاره به نعمت امنیت اظهار داشت: امنیت پايدار به عنوان هدیه الهی، در ایران اسلامی به پاس رشادت های شهدا، جانبازان و ایثارگران، نیروهای انتظامی، نظامی و امنیتی  و حضور مردم در صحنه، حاصل شده است.
کریمیان با اشاره به نامگذاری امسال هفته ناجا به نام پلیس هوشمند، امین مردم بیان کرد: امروز شاهد گذار از جرايم سنتی به جرایم مدرن و پيشرفته هستیم و خاطیان نظم و امنیت به فنون نوین روز مجهز هستند و این عنوان، نامگذاری هدفمندی است چرا كه پليس بايد همواره جلوتر از مجرمان و خاطيان حركت كند و اين رمز موفقيت پليس ماست.
وی با بیان اینکه از سال گذشته تحریم های اقتصادی علیه کشورمان تشديد و روند افزايشی داشته است، بیان کرد: نیروی انتظامی به دلیل هوشمندی در حوزه ساختار، جهت برخورد با مخلان اقتصادی به ویژه مخلان ارز و قاچاق کالا پلیس اقتصادی را به مجموعه های خود اضافه کرد.
وی ادامه داد در حوزه کارکردی هم برای برخورد با جرایم سازمان یافته نیروی انتظامی به فنون تاکتیکی روز دنیا مجهز شده است.
وی بیان کرد: رهبر معظم انقلاب همواره سه ویژگی شاخص؛ عزت، اقتدار و رحمت و رافت را برای نیروی انتظامی جزو ويژگی های شاخص برشمرده است.
کریمیان عنوان کرد: یکی دیگر از ویژگی های پلیس، امین بودن برای مردم است و رضایتمندی و جلب اعتماد عمومی جزو دستاوردهای نیروی انتظامی و جزو دستگاه های برتر این حوزه در سال گذشته از دیدگاه مردم بوده است.
وی با اشاره به اینکه شهرستان سقز در مسیر توسعه قرار دارد و یکی از آیتم های این توسعه، وجود امنیت در شهرستان است از تلاش های ناجا برای حفظ امنیت پایدار در شهرستان و 32 کیلومتر مرز مشترک با کشور عراق تقدیر کرد.
قبل از سخنرانی فرماندار، سرهنگ جلیلیان، سرپرست فرماندهی انتظامی شهرستان سقز به ایراد سخن پرداخت و در ادامه از خانواده های شهدا، جانبازان، جمعی از نیروهای ناجا، کارکنان بازنشسته و پلیس های افتخاری با اهدای لوح سپاس تقدیر شد.

 

بازدید [ 179 ]