اخبار

فرماندار سقز: نماز، زیباترین شیوه پرستش است

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان سقز گفت: نماز کامل ترین و زیباترین شیوه نیایش و پرستش است.
فرماندار سقز: نماز، زیباترین شیوه پرستش است

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سقز، کامیل کریمیان در دومین جلسه شورای اقامه نماز که با محور نقش کانون های پرورش فکری کودکان در نهادینه سازی فرهنگ اقامه نماز برگزار شد با اشاره به اهمیت موضوع و دستور کار جلسه، خواستار برگزاری دوره های قرآنی برای مربیان مهدکودک ها و کانون های پرورش فکری کودکان و نوجوانان و مهدکودک ها شد.
وی اظهار کرد: بهزیستی، کانون ها، سازمان تبلیغات اسلامی و مرکز بزرگ اسلامی برای برگزاری این دوره همکاری و تبادل نظر لازم داشته باشند.
کریمیان با بیان اینکه معنویت در فطرت و غریزه هر انسانی وجود دارد عنوان کرد: نماز ستون دین و دارای آثار مادی و معنی زیادی در زندگی انسانهاست.
وی ادامه داد: ساختار نماز به گونه ای است که برترین حالات و کلمات برای ارتباط گفتاری و رفتاری در آن فراهم آمده است.
رئیس سازمان تبلیغات اسلامی سقز هم با بیان اینکه، دستور کار جلسه عنوان بسیار ارزشمند و مهمی است عنوان کرد: این اداره برای برگزاری دوره تربیت مربی مهدکودک و پیش دبستانی قرآنی با بهترین استادان کشور و ارائه مدرک معتبر آمادگی لازم دارد.
برومند رازیانی با بیان اینکه هر چه سن بالا می رود تغییر دشوار و ناممکن خواهد بود، بیان کرد: مواردی که در کودکی به بچه آموزش داده می شود، مثل نقشی است که بر روی سنگ حک شده است که به آسانی پاک نمی شود.
در این جلسه اعضا در ارتباط با نهادینه سازی فرهنگ اقامه نماز بر نظارت ستاد اقامه نماز شهرستان بر اجرای مصوبات، اهمیت آموزش ضمنی و غیر مستقیم در بحث نماز ، اهمیت نهاد خانواده، استفاده از قصص قرآنی، استفاده از مربیان توانمند، آمادگی شهرداری برای حمایت از برگزاری مسابقات مرتبط با دستور کار جلسه، بهره گیری از تکنولوژی و شیوه های جذاب تاکید کردند.

 

بازدید [ 271 ]