اخبار

فرماندار سقز: نقش معلمان در فرهیختگی اجتماع انکارناپذیر است

فرماندار سقز با اشاره به خصوصیات و ویژگی های معلمان و نقش آنان در فرهیختگی اجتماع گفت: مردم شهرستان سقز، مردمانی فرهنگی و فرهنگ دوست هستند و این نشانه وجود معلمانی تلاشگر در این شهرستان است که برای رشد و نمو توسعه فرهنگی تلاش کرده اند.
فرماندار سقز: نقش معلمان در فرهیختگی اجتماع انکارناپذیر است

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سقز، علی اکبر ورمقانی در آئین تجلیل از مقام استاد و معلم در سالن اجتماعات دانشگاه آزاد اسلامی سقز اظهار کرد:معلمان با آکاه سازی جامعه نقش مهمی در برابر ریشه کنی جهل و نادانی برعهده دارند.
ورمقانی با اشاره به ضرورت ریشه کنی جهل و نادانی در جامعه ادامه داد:وجود جهل و خرافات در هر جامعه از نشانه های ضعف آموزش و پرورش است.
وی با بیان اینکه علت نابسامانی های جهانی، ریشه در جهل و این مهم به دلیل جهل مردم است عنوان کرد:بدخواهان مردم همواره از جهل و نادانی آنان در راستای منافع خویش استفاده می کنند.
امام جمعه سقز هم اظهار کرد: مدرسه به عنوان خانه دوم و معلمان به عنوان نماد این خانه نقش مهمی در سازندگی اجتماع برعهده دارد.
ماموستا سید حسین حسینی افزود: ترویج معروفات در مدارس و اخلاق حسنه، آموزش راه و رسم زندگی به دانش آموزان با استفاده از رهنمون های قرآنی به جد باید مورد توجه معلمان و استادان دانشگاه باشد.
دکتر کیوان شافعی، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی سقز هم در سخنانی با اشاره به اهميت باورهاي فرهنگي در توسعه، تصریح کرد: باید مجموعه باورهاي فرهنگي از طريق نهادها و سازمان هاي مختلف نظير مدرسه، خانواده، رسانه هاي ارتباط جمعي در جامعه ترويج شود.


بازدید [ 486 ]