اخبار

فرماندار سقز: نقد سازنده خبرنگاران برای توسعه شهرستان رهگشاست

فرماندار شهرستان سقز با بیان اینکه از انتقادات سازنده رسانه ها و خبرنگاران ، نگران نبوده و نیستم گفت: ارائه نقدهای سازنده، تحلیل و تفسیرهای حقیقی و مبنی بر واقعیت خبرنگاران همواره برای توسعه شهرستان سقز رهگشا بوده است.
فرماندار سقز: نقد سازنده خبرنگاران برای توسعه شهرستان رهگشاست

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سقز، علی اکبر ورمقانی روز شنبه در نشست با خبرنگاران درفرمانداری اظهار کرد: درک اصحاب رسانه در یک برآیند کلی مثبت و مفید است.
وی بابیان اینکه، شکایت از خبرنگاران خط قرمز دولت تدبیر و امید است، اضافه کرد: در طول سه سال و نیم خدمت در سقز به عنوان نماینده عالی دولت از هیچ رسانه و خبرنگاری شکایت نکرده ام.
ورمقانی با بیان اینکه مدیرانی که از رسانه ها و خبرنگاران شکایت می کنند اصحاب رسانه را درک نکرده اند و به نقش آنان در فرایند توسعه آگاهی ندارند، افزود: در طول 23 سال مدیریت از مدت 28 سال خدمت، هیچوقت با اصحاب رسانه ارتباطم سرد نبوده است و همواره جایگاه این قشر را درک کرده ام.
نماینده عالی دولت تدبیر و امید در شهرستان سقز با اظهار اینکه، خبرنگاران برای تاثیر گذاری بیشتر باید منتقدان منصفی باشند ادامه داد: همراهی مسئولان با اصحاب رسانه و نقد سازنده خبرنگاران باعث تسریع در توسعه شهرستان می شود.
وی با اعلام اینکه فعالیت رسانه ها در دولت تدبیر و امید روند چشمگیری در شهرستان سقز داشته است، ادامه داد: خبرنگاری، حرفه ای سخت است که این قشر با عشق و علاقه خدمت به مردم و اعتقاد به نقش خود در روند توسعه، قلم می زنند.
او با عنوان اینکه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان باید با خبرنگاران شهرستان هم نشست هایی داشته باشند و مشکلات آنان را پیگری کند گفت:مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان، آقای قلعه شاخانی اعتقاد راسخ به رسانه و خبرنگاران دارد.
ورمقانی در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران مبنی بر ضرورت تکریم ارباب رجوع ، گفت: نباید ترافیک کاری ادارات باعث برخورد نامناسب مسئولان وکارکنان با شهروندان شود زیرا، تکریم ارباب رجوع برای صیانت از سلامت اداری، خدمات رسانی برتر و کیفی ، جلب اعتماد مردم و حفظ حقوق شهروندی ضروری است.
او در پاسخ به سوال خبرنگاری دیگر مبنی بر زمان بازگشایی بازارچه سیف اظهار کرد:شهریورماه سال آینده این بازارچه بازگشایی می شود که در حال حاضر 50 میلیارد ریال برای آماده سازی زیرساخت های آن فراهم شده است.
وی در جواب دیگر سوال خبرنگاران مبنی بر ضرورت افتتاح سد چراغ ویس بیان کرد:مراحل آبگیری این سد انجام و در صورت افتتاح سد شهید صالحیان(چراغ ویس)، سد شهید کاظمی به عنوان پدافند غیرعامل برای شهرستان سقز حفظ می شود.
خبرنگاران در بخشی دیگر از سوالات خود خواستار بالارفتن سعه صدرو آستانه انتقاد پذیری مسئولان ، توجه به فرهنگ جوابیه به جای شکایت، تشدید نظارت بر بازار و عملکرد ادارات، توجه به ظرفیت های گردشگری و فعال کردن آنها،ضرورت تغییر، تحول و پویایی در سیستم مدیریتی ادارات، تعیین مکانی برای نمایشگاه دائمی فصلی و تسریع در اتمام هتل ورزش، بیمارستان و حمایت بخش خصوصی از تیم دسته سوم فوتبال تربیت شدند.


بازدید [ 561 ]