اخبار

فرماندار سقز: نقد سازنده باعث پویایی می شود/ خبرنگاران تقدیر شدند

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان سقز گفت: نقد سازنده، باعث پویایی و سازندگی می شود.
فرماندار سقز: نقد سازنده باعث پویایی می شود/ خبرنگاران تقدیر شدند

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سقز، کامیل کریمیان پنجشنبه 17 مرداد در آیین بزرگداشت روز خبرنگار اظهار کرد؛ نقد با تخریب متفاوت و کاستی ها و قوت ها و راهکار را نشان می دهد.
کریمیان در اهمیت نقد توسط رسانه ها، ادامه داد: نقد سازنده، کارگشا و باعث کاهش آسیبهای اجتماعی و فساد می شود.
وی تصریح کرد: حمایت از قلم و اصحاب رسانه از برنامه های اصلی دولت و تدبیر و امید است.
فرماندار سقز در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به برخی وعده ها، عنوان کرد: وعده های داده شده به خبرنگاران پیگیری می شود.
نماینده مردم شهرستان های سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی هم با بیان اینکه، رسانه ها، دستاوردهای بزرگ را منعکس کنند اظهار کرد: عدم انعکاس دستاوردها، جفا در حق شهرستان سقز است.
محسن بیگلری با اشاره به اجرای طرحهای بزرگ چون بیمارستان 235 تختخوابی، راه آهن میاندوآب- سقز و پیشرفت مناسب عملیات ساخت فرودگاه گفت: این موارد اقدام های بزرگی است که عدم انعکاس آنها جفا به روند توسعه شهرستان است.
در این مراسم رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی هم بیان کرد:رسانه ها و اصحاب رسانه در اعتلای فرهنگ و هنر شهرستان نقش مهمی برعهده دارند.
هیوا حاج محمدی اظهار کرد: رسانه ها همچنین به عنوان ناظر اجتماعی نقش مهمی در به تصویر کشیدن کمی ها و کاستی ها و تلاش دست اندرکاران برای رفع آنها دارند.
وی با بیان اینکه خبرنگار، روابط عمومی ادارات نیستند یادآور شد: معمولا خبرها و گزارش های مهمی که ارزش خبری دارد توسط رسانه ها منعکس می شود.
مسئول خانه مطبوعات شهرستان سقز هم نقش رسانه ها را در گسترش آزادی بیان مهم برشمرد.
فردین مصطفایی عنوان کرد: خبرنگار نسبت به جامعه، تعهد اخلاقی دارد و مانند ناظری بی طرف به دور از حُب و بُغض مسایل را رصد می کند.
وی با بیان اینکه وظیفه خبرنگار انعکاس واقعیات و کشف حقیت است تصریح کرد: خبرنگاران با بهره گیری از روش های روزنامه نگاری تحقیقی، برای اصلاح کاستی ها تلاش کنند.
در ادامه جمعی از خبرنگاران به بیان دغدغه های کاری خود پرداختند و سپس از سوی فرمانداری، فرهنگ و ارشاد اسلامی، شورا و شهرداری و ورزش و جوانان از خبرنگاران تجلیل شد.

 

بازدید [ 173 ]