اخبار

فرماندار سقز:معلمان، الگوهای رفتاری و کرداری دانش آموزان هستند

فرماندار شهرستان سقز با بیان اینکه، معلمان، فیلسوف شاهان عرصه تعلیم و تربیت هستند، گفت:معلمان، الگوهای رفتاری و کرداری دانش آموزان هستند.
فرماندار سقز:معلمان، الگوهای رفتاری و کرداری دانش آموزان هستند

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سقز، کامل کریمیان روز سه شنبه در آئین گرامیداشت هفته معلم و تجلیل از معلمان نمونه استانی شهرستان سقز اظهار کرد:بر اساس بررسی های علمی، رفتارهای معلمان با انگیزه در میزان یادگیری دانش آموزان تاثیر مستقیم دارد.
وی با اشاره به برخی از مطالبات معلمان بیان کرد:دولت، مطالبات به حق جامعه فرهنگی را شنیده است و برای رفع مطالبات تلاش خواهد کرد.
کریمیان با بیان اینکه، بیش از 50 مدرسه روستاهای شهرستان، تخریبی هستند، عنوان کرد:تلاش برای نوسازی مدارس به کمک خیران و نوسازی و اعتبارات شهرستانی به جد دنبال می شود.
وی در همین راستا گفت:واگذاری و فروش فضاهای بدون استفاده آموزش و پرورش برای نوسازی مدارس در دستور کار است.
فرماندار ادامه داد:در راستای تربیت نیروی انسانی مجرب، با پیگیری نماینده مردم در مجلس، شعبه دانشگاه فرهنگیان در سقز تاسیس می شود.
رحمان سیدیان، مدیر آموزش و پرورش سقز نیز گفت: معلمان در کنترل یا کاهش آسیب های اجتماعی دانش آموزان نقش حائز اهمیتی دارند.

تاکید فرهنگی بازنشسته سقزی بر ضرورت تربیت معلمان حرفه ای
بازنشسته سقزی هم در این آئین در سالن شهید بهشتی، گفت: تسلط بر کلاس درس، استفاده از روش های خلاق و نوین تدریس و آگاهی به علم روانشناسی و تفاوت های فردی از ویژگی های معلمان حرفه ای است.
اسماعیل یزدانی یادآور شد: سال 1335 اولین معلمان حرفه ای وارد سقز شدند.
وی با بیان اینکه، نقش معلم در فرآیند آموزش برجسته است، تصریح کرد: معلمان بایستی در روش های آموزش از تکنولوژی های نوین استفاده کنند
یزدانی با عنوان اینکه، وظیفه آموزش و پرورش، تربیت نیروهای پرسشگر و پرسش جو است، گفت: ایجاد روحیه پرسشگری در دانش آموزان، باعث انتقال دانش می شود.


بازدید [ 165 ]