اخبار

فرماندار سقز فرا رسیدن هفته وقف را تبریک گفت

معاون استاندار و فرماندار ویژه سقز در پیامی، فرا رسیدن هفته وقف را به رئیس و کارکنان این اداره و واقفان شهرستان تبریک گفت.
فرماندار سقز فرا رسیدن هفته وقف را تبریک گفت

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سقز، متن پیام علی اکبر ورمقانی به شرح زیر است:
 وقف به عنوان یک صدقه جاریه نقش مهمی در تحقق اهداف اقتصاد اسلامی دارد و هدف اساسی این سنت حسنه ، توجه به امور خیریه است که به عنوان یکی از ملزومات توسعه، گسترش و پیشرفت تمدن اسلامی به شمار می آید.
 بخش بزرگی از میراث فرهنگی، علمی، آموزشی، درمانی و اجتماعی در کشورهای اسلامی به ویژه کشور عزیزمان ایران، با بهره‌گیری از ظرفیت عظیم این سنت حسنه و نیات خیرخواهانه واقفان بوده است.
 رهاورد وقف، خدمت به مردم است و نهادینه کردن فرهنگ وقف در جامعه ضروری است زیرا، رهاورد این سنت حسنه، چیزی جز خدمت و برکت نیست و برکات آن سال ها جاری و ساری باقی خواهد ماند.
امروزه احیای این سنت ارزشمند و ترغیب مردم جامعه در عمل به آن، بسیار ضروری است زیرا برآیند آن، ایجاد زمینه‌های بروز مسوولیت‌پذیری اجتماعی و تبدیل سنت وقف به یک سرمایه عظیم اجتماعی خواهد بود.
 امروز  معرفی فلسفه وقف و برکات آن، تشویق و هدایت واقفان  برای ساخت مدرسه و بازسازی آنها، تاسیس و ساخت کتابخانه در حاشیه شهر سقز و کمک به دانش آموزان بی بضاعت به عنوان یکی از نیازهای شهرستان سقز ضروری است.
از همه خیران و واقفان شهرستان سقز خواستارم تا نیات خیرخواهانه خود را  در راستای کمک به بالندگی، پیشرفت و توسعه شهرستان دریغ نکنند.
بازدید [ 1172 ]