اخبار

فرماندار سقز: شرط شکست کرونا، همراهی مردم است

کامیل کریمیان، معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان سقز گفت: شرط شکست کرونا، همراهی و همکاری مردم است.
فرماندار سقز: شرط شکست کرونا، همراهی مردم است

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سقز، کامیل کریمیان، فرماندار سقز با حضور در بازار سقز از نزدیک با مردم گفتگو کرد و خواستار پیوستن شهروندان به "کمپین در خانه بمانیم" شد.
وی با ابراز رضایت از توجه شهروندان به پیام ها و توصیه های بهداشتی در راستای پیشگیری از شیوع کرونا، عنوان کرد؛ مردم در تعطیلی بازار دلار همکاری و همراهی کردند.
کریمیان همچنین با حضور در چند مجتمع تجاری از مردم خواست تا جلو مجتمع ها، تجمع نکنند و تصریح کرد: شرط شکست کرونا همراهی و همکاری مردم است.
فرماندار سقز همچنین روز جاری در گفتگو با خبرگزاری ایرنا، از شهروندان خواست تا مردم تجمع و تردد غیر ضروری را به حداقل برسانند.
وی با بیان اینکه عده‌ای همچنان با تردد و تجمع در اماکن عمومی، هشدار و توصیه پزشکی مرتبط با ویروس کرونا را نادیده می‌گیرند، گفت: از مردم درخواست داریم تردد و تجمع غیر ضروری را به حداقل برسانند ضمن اینکه با افراد بی مسئولیت هم برخورد قانونی خواهد شد.
کریمیان اظهار داشت: امروز تصمیمات جدیدی برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در شهر و روستاهای این شهرستان اتخاذ کردیم که بر این اساس برگزاری هر مجلس عمومی که سلامت مردم را در این شرایط به خطر بیندازند، ممنوع است.
وی با بیان اینکه عده‌ای بدون رعایت مسایل بهداشتی، توصیه و هشدارهای چند روز اخیر پزشکی، همچنان در خیابان ها تردد و تجمع می‌کنند، افزود: سلامت همگانی مردم خط قرمز است و شوخی بردار نیست لذا با همکاری پلیس از هرگونه تجمعی در سطح شهر جلوگیری خواهد شد.
کریمیان اضافه کرد: برای اطمینان بیشتر در روستاها برپایی مجالس ترحیم، عروسی و هرگونه مجلس عمومی را تعطیل کردیم و با افرادی که این موارد را رعایت نکنند برخورد قانونی خواهد شد.
وی هدف از ایجاد این ساز و کار جدید در شهر و روستاهای سقز را تلاش برای کاهش شیوع ویروس کرونا اعلام کرد و یادآور شد: همه این موارد و سخت‌گیری ها در راستای سلامت مردم و پیشگیری از شیوع این ویروس است.
کریمیان تاکید کرد: پاساژها، مجتمع‌های تجاری، دفاتر پیشخوان، بنگاه‌های املاک و خودرو و تعداد زیادی از مغازه ها در این شهر اکنون با مشارکت مردم تعطیل شده است.
وی گفت: به پلیس راهنمایی و رانندگی اعلام شده تا رانندگانی که بیش از یک ساعت خودروی خود را در معابر اصلی شهر پارک می‌کنند، تذکر دهند و در صورت لزوم جریمه کنند که امیدواریم با این برنامه ها، تردد غیر ضروری مردم در معابر اصلی کم شود.
فرماندار سقز از ائمه جماعت و ماموستایان علوم دینی خواست از منبرهای مساجد، رعایت مسایل بهداشتی همچون شستشوی دست و صورت به صورت مکرر، ماندن در خانه و خودداری از حضور در تجمعات و توجه به هشدارهای ستاد پیشگیری از کرونا را به مردم یادآوری کنند.
کریمیان افزود: افرادی که به ویروس کرونا مبتلا شدند بعد از بهبودی و ترخیص از بیمارستان، در محلی نگهداری می‌شوند تا ضمن اینکه از بهبود آنها اطمینان حاصل کنیم از شیوع بیشتر این ویروس به اعضای خانواده و اطرافیان شان جلوگیری کنیم.
کرونا و تصمیم های شهرستان سقز:
به دلیل شیوع کرونا، ستاد پیشگیری از این بیماری در شهرستان سقز تصمیم هایی اتخاذ کرد.
توزیع مواد شوینده دست با بیس الکلی و استاندارد در ظرف های ۲۵۰ سی سی در داروخانه ها و با قیمت مصوب ۹۲۵۰ تومان ، پیشنهاد تعطیلی پاساژها و مجتمع های تجاری تا روز شنبه آینده، رایزنی با سرمایه داران و صاحبان پاساژها جهت تعدیل یا بخشش اجاره اسفندماه مغازه ها ، ممنوع کردن قرائت کنتورهای آب، برق و گاز تا یک ماه آینده از جمله این موارد بود.
همچنین مدیریت منابع آب سقز اعلام کرد:مشترکان دارای پروانه بهره‌برداری از منابع آب (چاه، چشمه، رودخانه و ...) تا ابتدای اردیبهشت از مراجعه به اداره و دفاتر پیشخوان جهت تمدید پروانه های خود، خودداری کنند.

 

بازدید [ 70 ]