اخبار

فرماندار سقز ، سالروز تشکیل نهضت سواد آموزی را تبریک گفت

معاون استاندار، فرماندار ویژه و رئیس شورای پشتیبانی سواد آموزی شهرستان سقز در پیامی، سالروز تشکیل نهضت سواد آموزی را تبریک گفت.
فرماندار سقز ، سالروز تشکیل نهضت سواد آموزی را تبریک گفت

به گزارش روابط عمومی فرمانداری متن پیام علی اکبر ورمقانی، به شرح زیر است:
مقام معظم رهبری(مدظله العالی): بیسوادی لكه ننگ براى يك ملت است.
در هفتم دی ماه سال 1358 حضرت امام خمینی (ره) فرمانی مبنی بر تشکیل نهضت سواد آموزی صادر فرمودند که از جمله کارهای مدبّرانه و حکیمانه ایشان بود و تشکیل این نهاد نیز مانند خیلی از ارگانهای کشور به عنوان یکی از ثمرات انقلاب اسلامی ، تحولی بزرگ در ایران اسلامی پدید آورد.
این روز ارزشمند فرصت مغتنمی است تا مراتب سپاس و قدرشناسی خود را از تمامی بزرگواران که دلسوزانه و با نیت الهی در راه تعلیم وتعلم گام های موثری برای ریشه کن کردن بی سوادی بر می دارند، اعلام دارم.
با تبریک این روز فرخنده امید است که ریشه کن کردن بیسوادی و تشویق، راهنمایی، معرفی و آموزش افراد بیسواد در سنین 10 تا 49 سال به عزم همگانی تبدیل شود.
بدون تردید تلاش تاثیرگذار برای انسداد مبادی بیسوادی نیازمند عزم ملی و مشارکت همگانی است و بایستی همواره شناسایی، جذب و آموزش سواد به افراد رده سنی 6 تا 9 سال که شرایط تحصیل را نداشته‌اند، یکی از اولویت‌های آموزش و پرورش و نهضت سواد آموزی باشد.
همچنین باید دانش‌آموزان و افراد بازمانده از تحصیل شناسایی و با مشارکت خانواده هایشان برای ادامه تحصیل ترغیب شوند.
اینجانب این روز  را به روسا و کارشناسان اداره آموزش و پرورش و نهضت سواد آموزی سقز و زیویه، آموزگاران و سوادآموزان تبریک عرض می كنم و امیدوارم با تلاش و همت همه تلاش گران این عرصه، شاهد موفقیت های چشمگیری در ریشه کنی بیسوادی در شهرستان سقز باشیم.


بازدید [ 647 ]