اخبار

فرماندار سقز: روز قدس به یک نماد جهانی تبدیل شده است

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان سقز گفت: روز قدس به یک نماد جهانی تبدیل شده است که دشمنان دین به ویژه صهیونیست ها از شنیدن نام آن واهمه دارند.
فرماندار سقز: روز قدس به یک نماد جهانی تبدیل شده است

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سقز،  کامیل کریمیان در جلسه هماهنگی و برنامه ریزی راهپیمایی روز جهانی قدس، اظهار کرد: هدف از نامگذاری روز قدس به ابتکار حضرت امام خمینی(ره) ، ایجاد وحدت و انسجام بین مسلمانان جهان و اقدام امام راحل در راستای جهانی کردن مساله فلسطین بود.
کریمیان با بیان اینکه، مسجد الحرام قبله اول مسلمان جهان و قدس و  محور اتحاد مسلمانان است، عنوان کرد: دشمنان به دنبال عادی سازی مفاهیم و ارزش هایی چون قدس و فلسطین هستند تا مسلمانان به مرور این تجاوز غاصبانه در طول 6 دهه را که خلاف معاهدات بین المللی است، فراموش کنند.

 

 وی با اشاره به اهمیت روز جهانی قدس، تصریح کرد:حضور در راهپیمایی روز جهانی قدس، وظیفه ای ملی و شرعی است.
کریمیان با اشاره به این فرمایش امام راحل که اسرائیل یک غده سرطانی است، گفت: بن گوریون از سردمداران صهیونیست زمانی اعلام کرده بود که اسرائیل بدون قدس معنا ندارد و این نشان دهنده پشتوانه و عقبه ای است تا قدس شریف در تجاوز غصبانه آنان باقی بماند.
ماموستا عابد نقیبی، رئیس مرکزبزرگ اسلامی هم گفت: امام فرمودند، روز قدس روز اسلام است و بی شک روز قدس، نماد ظلم ستیزی و استکبار ستیزی است که در طول دوران باشکوه انقلاب اسلامی ایران، کشورمان از قدس و فلسطین و مستضعفان دفاع کرده است.
سپس سرهنگ احمدی، جانشین فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی سقز هم  بیان کرد: روز قدس هدیه ای است که امام برای ما به یادگار گذاشتند و حضور در راهپیمایی تکلیف دینی و ملی است.
راهپمایی روز جهانی قدس روز جمعه دهم خرداد ماه ساعت 10در سقز و صاحب برگزار می شود.

بازدید [ 138 ]