اخبار

فرماندار سقز: دولت، قدردان خادمان به معلولان است

فرماندار ویژه شهرستان سقز در آستانه 12 آذر، روز جهانی معلولان، این روز را به جامعه معلولان و خادمان به آنان تبریک گفت.
فرماندار سقز: دولت، قدردان خادمان به معلولان است

کامیل کریمیان روز دوشنبه در نشست نمایندگان مراکز و سازمان های غیر دولتی وابسته به بهزیستی که به جامعه معلولان خدمات توانبخشی و.. ارائه می دهند از تلاش های خادمان به جامعه معلولان تقدیر و تشکر کرد.
در این نشست که رئیس و جمعی از کارکنان بهزیستی هم حضور داشتند، کریمیان، خدمت به معلولان را کاری سخت و ارزشمند توصیف و اظهار کرد: تلاش های فعالان این حوزه در بخش های حمایت های اجتماعی و پیشگیری از معلولیت، بی نظیر و درخور تقدیر است و به عنوان نماینده دولت، قدردان این همت های عظیم هستم.
در این نشست نمایندگان معلولان و سازمان های مردم نهاد وابسته به بهزیستی، تلاش های دولت در شهرستان سقز برای خدمات دهی به معلولان را امید بخش توصیف کردند.
آنان با ارائه گزارشی از اقدامات انجام شده در حوزه های مدل های حقوق اجتماعی و حقوق بشری، برگزاری سخنرانی و پیشگیری از معلولیت و تلاش برای استقلال مالی و اجتماعی معلولان به ایراد سخن پرداختند.
ضرورت توجه بیشتر به استخدام معلولان، در نظر گرفتن بودجه کافی توسط دولت برای اجرای قانون حمایت از حقوق معلولان و واگذاری زمین به مراکزی که به صورت خصوصی و غیر هیات امنایی اداره می شوند از دیگر دغدغه های نمایندگان جامعه معلولان و سازمان های خدمات دهنده به این حوزه بود.

 

بازدید [ 84 ]