اخبار

فرماندار سقز در پیامی 14 مهر، روز ملی دامپزشکی را تبریک گفت

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سقز، متن پیام علی اکبر ورمقانی بدین شرح است.
فرماندار سقز در پیامی 14 مهر، روز ملی دامپزشکی را تبریک گفت

۱۴ مهر ماه روز ملی دامپزشکی و آغاز هفته دامپزشکی را صمیمانه به مدیران ، کارکنان و نیروهای بخش دولتی و خصوصی دامپزشکی سراسر کشور به ویژه کردستان و علی الخصوص شهرستان سقز تبریک می گویم.
اینجانب به نوبه خود از تلاش سربازان گمنام سلامت در زمینه تمهیدات لازم برای مراقبت های پیشگیرانه از دام های سنگین و سبک در برابر بیماری تب برفکی و کریمه کنگو، بازرسی از دام های ذبح شده در روز عید سعید قربان و ایام تاسوعا و عاشورای حسینی بر اساسس برنامه ریزی مناسب صمیمانه تشکر می کنم.
تمهیدات دامپزشکی استان کردستان و شهرستان سقر در سال جاری نمونه و نمادی از جهاد مخلصانه و تلاش صادقانه بود؛ اجرای دو مرحله واکسیناسیون رایگان تب برفکی توسط گروه های زحمتکش مایه کوبی، اطلاع رسانی ها به موقع لازم و مدوام درباره  نکات بهداشتی برای سلامت دام های در برابر بیماری های مشترک دامی و انسانی و هوشیار کردن دامداران در برابر مقابله با بیماری های دامی با کمک گرفتن از روش های سنتی و نوین اطلاع رسانی، نمونه ای از این اقدامات بود.
از دیگر تلاش های این نیروهای خدوم در کردستان و شهرستان سقز، راه اندازی مجدد کشتارگاه مرغ و تلاش برای فرهنگ سازی جهت جلوگیری از مصرف مرغ زنده بود.
تلاش هایتان مداوم و مستدام باشد و از مردم هم انتظار دارم این اداره خدمتگزار را در راستای ماموریت های محوله یاری کنند.


بازدید [ 197 ]