اخبار

فرماندار سقز در پیامی، هفته ملی مهارت و روز آموزش های فنی و حرفه ای را تبریک گفت

علی اکبر ورمقانی، فرماندار سقز در پیامی، هفته ملی مهارت و ششم مرداد روزملی آموزش های فنی و حرفه ای را به رئیس، کارکنان، کارآموزان، مربیان، نخبگان مهارتی و کارآفرینان مراکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان سقز تبریک گفت.
فرماندار سقز در پیامی، هفته ملی مهارت و روز آموزش های فنی و حرفه ای را تبریک گفت
به گزارش روابط عمومی فرمانداری سقز، متن پیام تبریک ورمقانی به شرح زیر است:
تلفیق دانش با مهارت و خلاقیت برای جوانان شهرستان سقز، زمینه ساز اشتغال مولد و پایدار توام با کار آفرینی خواهد بود که این امر، تاثیر مهمی در رشد و توسعه اقتصادی و توانمند سازی منابع انسانی دارد.
مرکز آموزش فنی و حرفه ای به عنوان یکی از متولیان اصلی آموزش مهارت ها در تربیت نیروی کار ماهر و متخصص در بخش های مختلف صنعت ، خدمات و کشاورزی و ارتقای مهارت های حرفه ای شاغلان و فارغ التحصیلان دانشگاهی و کارجویان شهری و روستایی نقش بسزایی دارد و خواهد اشت که بی تردید، ایجاد اشتغال و پیشرفت دو پیامد ارزشمند آن خواهد بود.
آنچه که امروز در شهرستان سقز باید مورد توجه واقع شود؛ استفاده از ظرفیت های کارشناسی شهرستان  برای توسعه فعالیت های کارآفرینی ، توسعه انواع کارآفرینی فردی، سازمانی و اجتماعی به ویژه فعالیت های کارآفرینانه در بخش غیر دولتی به عنوان راهبرد توسعه ملی ، پیوند میان صنعت و دانشگاه،  تجهیز کردن کارگاه های آموزشی وتوسعه آموزش های مهارتی و ترویج فرهنگ مهارت آموزی با استفاده از  اطلاع رسانی مناسب است.
از همه جوانان و فارغ التحصیلان شهرستان سقز می خواهم تا با توانمند سازی خویش در راستای رشد و توسعه  اقتصادی شهرستان، توسعه عدالت اجتماعی ، فقرزدایی و افزایش امید به زندگی شهروندان تلاش کنند.
به امید عملی شدن و تحقق شعار « هر ایرانی یک مهارت، هر کارگاه یک آموزشگاه، هر خانه یک کارگاه و هر کارخانه یک دانشگاه » .
 


بازدید [ 338 ]
برچسب ها