اخبار

فرماندار سقز: دانشجو عقل منفصل و منتقد زمانه خویش است

کامیل کریمیان، فرماندار سقز با بیان اینکه دانشجو عقل منفصل و منتقد زمانه خویش است، دانشجویان را به نقادی فراخواند.
فرماندار سقز: دانشجو عقل منفصل و منتقد زمانه خویش است

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سقز، کامیل کریمیان فرماندارسقز روز چهارشنبه در مراسم روز دانشجو در دانشگاه های آزاد اسلامی و پیام نور با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دانشجو و روز دانشجو، اظهار داشت: هر وقت که دانشجو اراده کرده توانسته است با بصیرت، نقادی و پرسشگری قدرت را به چالش بکشد.
کریمیان با بیان اینکه، هویت دانشجو، پرسشگری و مطالبه گری است، افزود:از انتقادهای سازنده استقبال می کنم و در راستای اصلاح کاستی ها، تلاش خواهم کرد.
کریمیان تصریح کرد: هدف واحد دانشگاه و دانشجو، ظلم ستیزی و مبارزه با جهل و نادانی و هدف نهاد علمی و دانشجویان در طول تاریخ ایران اسلامی، پس زدن استعمار و استکبار بوده است.
وی یکی از آسیب های جامعه های در حال توسعه و گذار را عدم توازن و هماهنگی بین دانشگاه، جامعه و فرهنگ برشمرد و ادامه داد: جامعه ایران به روشنفکران آکادمیک و سیاست ورز ، دانشجویان سیاست ورز و آکادمیک و سیاست ورزان آکادمیک نیاز دارد.
وی در بخشی دیگر از سخنان خود با تشریح بخشی از تلاش های جامعه دانشگاهی بیان کرد: دانشگاه باید محل اندیشه، علم گرایی، پژوهش، دفاع از منافع ملی، کشف حقیقت و مطالبه گری باشد و نهضت علمی کشور، مرهون تمام دانشجویان و دانش آموختگان است و امروز ایران به عنوان یک کشور علمی در دنیا مطرح است.
فرماندار سقز در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به تحولات ایران معاصر در سال 1332 عنوان کرد: جای پای استعمار به سرکردگی آمریکا در ساقط کردن دولت ملی مشهود است.
وی تصریح کرد: دانشجویان در تمام برهه های تاریخ انقلاب اسلامی از جمله پیروزی انقلاب اسلامی، هشت سال دفاع مقدس، دوران سازندگی و نهضت علمی نقش داشته اند.

 

بازدید [ 110 ]