اخبار

فرماندار سقز خواستار سرمایه گذاری شرکت های زیر مجموعه وزارتخانه کار در شهرستان شد

معاون استاندار و فرماندار سقز گفت: از انتظارات به حق مردم از وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی دعوت از شرکت ها و هلدینگ های زیر مجموعه این وزارتخانه از جمله شستا برای سرمایه گذاری در بخش های معادن، صنایع و گردشگری این شهرستان است.
فرماندار سقز خواستار سرمایه گذاری شرکت های زیر مجموعه وزارتخانه کار در شهرستان شد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سقز، علی اکبر ورمقانی در نهمین جلسه شورای اداری در سالن دانشگاه پیام نور سقز افزود: مهمترین و اساسی ترین مشکل این شهرستان بیکاری و عدم ایجاد اشتغال است که این مشکل با سرمایه گذاری بخش دولتی و غیر دولتی رفع می شود.
ورمقانی با بیان اینکه سرمایه‌گذاری بخش غیردولتی در سقز نهادینه شده است و تمامی زمینه‌های لازم برای جذب سرمایه‌های داخلی و خارجی در این شهرستان فراهم است، اظهار کرد: از چند مورد سرمایه گذاری خارجی در استان کردستان 2 مورد آن یعنی طرح ساخت کارخانه سیگارت و ذوب آهن شهر صاحب نمونه ای از این موارد است.
ورمقانی با اشاره به نقش بازارچه مرزی سیف در اشتغال زایی، افزود: خوشبختانه مشکل بازارچه سیف حل و پنج میلیارد تومان نیز برای تکمیل زیرساخت‌های این بازارچه تامین شده است.
فرماندار اضافه کرد: در توسعه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و مهارت‌آموزی هم به دلیل اهمیت و نقش آن در اشتغال زایی شهرستان سقز نیازمند حمایت‌ بیشتر است و امیدواریم این سفر زمینه ساز تحولی مهم در این عرصه باشد.
وی توسعه بخش کشاورزی،باغداری، صنعتی و معدنی ، توجه به بخش تعاون و تقویت تعاونی های مرز نشینی را از ظرفیت های شهرستان سقز برای اشتغال زایی برشمرد.
ورمقانی با اشاره به روحیه جهادی استاندار کردستان از وی خواست در راستای اتمام بیمارستان و فرودگاه تلاش لازم را انجام دهد.
وی در بخشی دیگر از سخنان خود بر ارتقای ظرفیت بیمارستان تامین اجتماعی و جذب پزشک متخصص، کمک به شهرداری در خصوص بدهی به بیمه تامین اجتماعی و اتمام مرکز فنی و حرفه ای شماره 2 سقز تاکید کرد.بازدید [ 483 ]