اخبار

فرماندار سقز خواستار تدریس پدافند غیر عامل در مدارس و دانشگاه ها شد

فرماندار سقز خواستار تدریس موضوع های مرتبط با پدافند غیر عامل به عنوان یک واحد درسی در مدارس و دانشگاه ها شد.
فرماندار سقز خواستار تدریس پدافند غیر عامل در مدارس و دانشگاه ها شد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سقز ، علی اکبر ورمقانی در جلسه شورای فرهنگ عمومی که با محوریت پدافند غیر عامل در فرمانداری برگزار شد ، افزود: نهادینه کردن اهمیت پدافند غیرعامل، نیازمند گفتمان سازی در جامعه است که مهمترین نهاد برای این امر، نهادهای آموزشی است.
وی با بیان اینکه، آگاهی مردم پیرامون کاربردهای پدافند غیر عامل در جامعه بسیار ضروری است از ادارات خواست تا در راستای فرهنگ سازی در خصوص پدافند غیر عامل به عنوان یک اصل مهم در زندگی تلاش کنند.
او با اشاره به کارکردها و حوزه های پدافند غیرعامل اظهار کرد: پدافند غیرعامل تلاش برای کاهش آسیب‌پذیری در حین بحران با بهره‌گیری از فعالیت‌های فنی و مدیریتی است.
فرماندار سقز با عنوان اینکه، کم هزینه ترین دفاع، پدافند غیر عامل است، بیان کرد: فلسفه پدافند غیر عامل، پیشگیری از حوادث و اتفاقات است و باعث کاهش آسیب می شود‌.
ورمقانی با اشاره به انواع تهدیدهایی که کشور با آن روبروست، تاکید کرد: مقابله با تهاجم فرهنگی نیز نیاز به بهره گیری از تاکتیک های پدافند غیر عامل دارد.
وی با اشاره به برگزاری مانورهای پدافند غیرعامل در تعدادی از مدارس و محدوه غله شهرستان سقز بر ادامه این مانورها و برگزاری مطلوب آنها برای آمادگی در مقابل برخورد و پیشگیری از حوادث تاکید کرد.
از ششم تا 12 آبان ماه به نام هفته پدافند غیرعامل ناگذاری شده و شعار امسال این هفته، پدافند غیرعامل، حصول اطمینان از مصونیت و آمادگی کشور است


بازدید [ 672 ]