اخبار

فرماندار سقز: تولید اخبار جعلی، منکری بزرگ ست

فرماندار و نائب رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان سقز عمل به امر به معروف و نهی از منکر را یک ضرورت دینی و عرفی در جامعه برشمرد.
فرماندار سقز: تولید اخبار جعلی، منکری بزرگ ست

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سقز، کامیل کریمیان، روز چهارشنبه در نشست با اعضای ستاد امر به معروف و نهی از منکر با اشاره به اینکه هجمه سنگینی روی کشور وبه ویژه مسئولان است، عنوان کرد: گاهی در سایت ها و فضای مجازی، مطالبی علیه مسئولان بیان می شود که مطالبه گری نیست و تخریب است و انتشار این مطالب، دستاویزی برای دشمنان است و باعث ناامیدی مردم و مسئولان نسبت به سرنوشت کشور می شود.
کریمیان با بیان اینکه مطالبه گری و انتقاد با تخریب متفاوت است، عنوان کرد: گاهی افراد از سر نا آگاهی و بدون داشتن اطلاعات کافی در مورد موضوعی اظهار نظر می کنند که باعث تولید اخبار فیک یا غیر واقعی می شود و ترویج اخبار جعلی در جامعه منکری بزرگ است.
وی اشاره به جایگاه رفیع امر به معروف و نهی، ادامه داد: تذکرات ایام کرونا، نمونه ای بارز از امر به معروف و نهی از منکر که نقش رسانه ها در این راستا بسیار تاثیر گذار بوده است.
وی با اشاره به اهمیت میزان اثر بخشی و اثر گذاری برنامه ها از مسئولان خواست برای ترویج معروفات در جامعه از هیچ تلاشی دریغ نکنند.

امام جمعه سقز: پدر و مادر، اولین آمران معروف و ناهیان منکر هستند
امام جمعه و رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان هم سقز اظهار داشت: پدر و مادر، اولین آمران معروف و ناهیان منکر هستند.
ماموستا سید حسین حسینی در این نشست افزود: فرزندان از والدین الگو می گیرند و بایستی والدین با عمل به وظایف دینی از جمله نماز خواندن، الگوی فرزندان خود باشند.
دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان هم اظهار داشت: امروز ایستادگی و خودباوری و ایفا کردن نقش برای شکوفایی اقتصادی، بزرگترین معروف و بزرگترین منکر، دلسرد کردن جوانان در جامعه برای عدم رویارویی و فائق آمدن بر مشکلات است.
محمود الله مرادی، با بیان اینکه وظیفه ستاد امر به معروف برخورد کردن و مچ گیری نیست و بلکه تذکر زبانی می دهد ادامه داد: امر به معروف، قوه قضائیه و پلیس نیست و بر اساس سلیقه بندی سیاسی  عمل نمی کند بلکه کار وی مطالبه گری و ترویج معروفات است. 
وی عنوان کرد: افزایش تهمت و افترا در فضای مجازی، گران فروشی و خراب فروشی یکی از بزرگترین منکرات در کردستان است.
وی ادامه داد: رعایت اصل کرامت انسانی، عدم تبعیض در تصمیم گیری، دسترسی آسان به اطلاعات مورد نیاز، دوری کردن از کاغذ بازی و تسهیل گری فرایندهای اداری از معروفات مهم اداری است.

 

بازدید [ 60 ]