اخبار

فرماندار سقز: به توسعه متوازن اعتقاد دارم و توسعه یعنی پیشرفت ۴ بخش شهرستان

معاون استاندار و فرماندار ویژه سقز گفت: به توسعه همزمان و متوازن اعتقاد دارم و توسعه یعنی آبادانی و پیشرفت ۴ بخش شهرستان.
فرماندار سقز: به توسعه متوازن اعتقاد دارم و توسعه یعنی پیشرفت ۴ بخش شهرستان

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سقز، کامیل کریمیان در گرامیداشت هفته دولت روز سه شنبه با مردم روستاهای قشلاق پُل، مزره، طالجار، شیپانجو، بهرام، بسطام، اسحاق آباد و کانعمت بخش سرشیو در مسجد روستای سرتکلتو دیدار کرد.
کریمیان اظهار کرد:یکی از محورهای توسعه شهرستان سقز و به ویژه بخش سرشیو، کشاورزی و مرز است و توسعه این بخش وابسته به توسعه شهرستان است.
وی بیان کرد:تلاش برای بازگشایی مرز سیف به عنوان یکی از محورهای توسعه اقتصادی شهرستان، همواره پیگیری شده است.
کریمیان با اشاره به اجرای طرهای بزرگ در شهرستان سقز به پیشرفت مناسب فرودگاه، در حال اتمام بودن بیمارستان 235 تختخوابی و چهاربانده کردن جاده های بین شهری اشاره و عنوان کرد: این روند، بسیار امید و نوید بخش است.
فرماندار سقز با اشاره به اینکه اعتبارات عمرانی شهرستان سقز 20 میلیارد تومان است تصریح کرد: درخواست آسفالت راه های روستایی بسیار هزینه بر و زمانبر است.
وی در خصوص رفع مشکل آنتن دهی و تقویت سرعت اینترنت در روستاها هم گفت: وزیر ارتباطات در سفر اخیر به کردستان، قول مساعد داده اند که زیرساخت های مخابراتی و اینترنتی 280 روستا تقویت شود.

تدوین برنامه 5 ساله توسعه روستایی توسط دهیاران
وی عنوان کرد: تدوین برنامه 5 ساله توسعه روستایی توسط دهیاران گام مهمی برای روند مناسب پیشرفت و آبادانی آبادی ها خواهد بود.
بخشدار سرشیو هم در این دیدار بیان کرد:480 میلیون تومان پروژه در روستاهای بخش سرشیو با مشارکت مردم در سال 98 اجرا شده است
محسن رجبی از مسئولان ادارات خواست تا با برنامه ریزی نسبت به سرکشی از روستاها و بررسی مشکلات آبادی ها و دیدار با مردم اقدام کنند.
ملامحمد حسن پور، امام جماعت مسجد روستای سرتلکتو هم خواستار تسریع در گازرسانی به آبادی ها، آسفالت و تسطیح و ریگلاژ جاده های روستایی و رفع مشکلات آب شرب روستاها شد.
ناصر وکیلی از اعضای شورای بخش هم بر آماده سازی زیرساخت های مخابراتی برای پوشش مناسب آنتن دهی و سرعت مناسب اینترنت و اجرای فاز دوم طرح هادی شد
در این جلسه تعدادی از اعضای شوراهای اسلامی روستاهای بخش سرشیو بر پرداخت تسهیلات توسط بنیاد مسکن برای مقاوم سازی خانه های روستایی، خط کشی جاده و نصب تابلو علائم جاده ای و حنایت مسئولان از رونق دامداری تاکید کردند.

مشعل گاز در روستای سرتکلتو روشن شد
همچنین در  گرامیداشت هفته دولت، مشعل گاز در روستای سرتکلتو سرشیو روشن شد.
رئیس شرکت گاز گفت: 15 روستای بخش سرشیو گازرسانی شده است.
کمال رضایی بیان کرد: گازرسانی به 20 روستا در این بخش در دست اجرا و 9 روستا هم در سال آینده گازرسانی خواهد شد.

افتتاح دهمین خانه ورزش روستایی 
همچنین در این روز با حضور فرماندار و مسئولان، دهمین خانه ورزش روستایی در "قشلاق پُل" افتتاح شد.
رئیس اداره ورزش و جوانان سقز در آیین افتتاح این طرح ورزشی گفت: در هفته دولت ۴ روستای دیگر هم صاحب خانه ورزش خواهند شد.
فرزاد خاکی با بیان اینکه برای هرکدام از خانه های ورزش روستایی ۲۵ میلیون تومان جهت خرید تجهیزات ورزشی صرف شده است، بیان کرد: ۱۰خانه ورزشی روستایی دیگر برای راه اندازی در آبادی هلی شهرستان به اداره کل پیشنهاد شده است.
وی عنوان کرد: پیش بینی این است که تا پایان سال تعداد خانه های ورزش روستایی به ۲۳ مورد برسد.

 

بازدید [ 158 ]