اخبار

فرماندار سقز:بزرگترین منکر، نا امید کردن مردم است

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان سقز گفت: بزرگترین منکر، ناامید کردن مردم است .
فرماندار سقز:بزرگترین منکر، نا امید کردن مردم است

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سقز، کامیل کریمیان در جلسه ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان سقز گفت:ایجاد امید در جامعه بزرگترین معروف است.
کریمیان با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب تدوین شده توسط مقام معظم رهبری، تبیین و عمل به بیانیه را از بزرگترین معروفات در جامعه برشمرد.
کامیل کریمیان در بخشی دیگر از سخنان خود با تاکید بر ضرورت وحدت، اظهار کرد: دشمنان به دنبال ایجاد تفرقه بین مردم ونظام و دولت هستند.
وی تاکید کرد: دشمن در حوزه هجمه فرهنگی با تمام توان وارد صحنه شده است و بایستی با روش های و ابزارهای نوین در راستای آگاه سازی جوانان از ترفندهای دشمن تلاش کرد.
وی با بیان اینکه شمولیت امر به معروف ونهی از منکر بسیار گسترده است، عنوان کرد: تلاش برای رونق تولیدات بومی به ویژه در حوزه تولیدات کشاورزی از معروفات بزرگ اقتصادی است.
کریمیان ادامه داد: امروز خدمت صادقانه،آشنا ساختن جوانان با معروفات، تکریم ارباب رجوع جلوگیری از اسراف، جلوگیری از اتلاف انرژی، صرفه جویی در مصارف عمومی، از مهمترین معروفات محوسب می شود.
امام جمعه و رئیس ستاد امر به معروف ونهی از منکر سقز هم هدف خداوند از فرستادن پیامبران را دعوت به یکتا پرستی و ترویج امور معرف برشمرد.
ماموستا سید حسین حسینی به این آیه از قرآن کریم اشاره و بیان کرد:در قرآن مجید آمده است: ما در میان هر امّتى، پیامبرى را مبعوث كردیم كه مهم‏ترین وظیفه او دو چیز بود: یكى امربه یكتاپرستى كه بزرگ‏ترین معروف‏هاست و دوم نهى از اطاعت طاغوت‏ها كه بزرگ‏ترین منكرهاست.
ماموستا حسینی با بیان اینکه همه در برابر جامعه مسئول هستیم، بی تفاوتی والدین نسبت به فرزندان را منکر بزرگی برشمرد و تاکید کرد: گاهی به دلیل دعوت نکردن از کودکان توسط والدین برای نماز، این فرض بزرگ توسط فرزندانمان اقامه نمی شود.
وی اظهار کرد: نماز، زکات و روزه امانت های خداوند نزد ما هستند و برپا نکردن آنها، خیانت به امانت محسوب می شود.
وی عنوان کرد: پیاده کردن امر به معروف و نهی از منکر و عمل به این فریضه الهی باعث رفع مشکلات در اجتماع خواهد شد.
دبیرستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان هم اظهار کرد:دولت، کارهای خوبی در حوزه های مختلف انجام داده است.
محمود ا..مرادی با بیان اینکه، نقد به معنی تخریب نیست ، عنوان کرد: نقد با تخریب و نادیده گرفتن عملکردها، متفاوت است.
 وی، با اشاره به دسیسه های دشمن برای ایجاد اختلاف و شکاف بین مردم، دولت و نظام، تصریح کرد: وحدت و انسجام یک ضرورت است.
وی تشریح دستاوردها، نشست با جوانان و آگاه سازی و بصیرت افزایی آنان، حرکت در راستای وحدت، عمل به آموزه های اسلامی و تلاش و تحرک بیشتر مسئولان برای خدمت به مردم را از معروفات مهم و بزرگ برشمرد.
وی بیان کرد: یکی از مشکلات اصلی در کردستان، منعکس نشدن مناسب خدمات انجام شده دولت از طریق اطلاع رسانی و در کل ضعف اطلاع رسانی و از سوی دیگر برجسته کردن نام افراد در کنار خدمات است به شیوه ای که افراد از طریق اطلاع رسانی خدمات، کارهای انجام شده را به نفع خود تمام می کنند.
در ادامه احکام تعدادی از اعضای ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان سقز، به افراد ابلاغ شد.


بازدید [ 213 ]