اخبار

فرماندار سقز:ايران در معادلات سياسي منطقه ای تعيين كننده است

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان سقز گفت:ايران در معادلات سياسي منطقه ای تعيين كننده است و عمق استراتژيك ايران فراتر از مرزهاي منطقه اي است.
فرماندار سقز:ايران در معادلات سياسي منطقه ای تعيين كننده است

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سقز، کامیل کریمیان در صبحگاه مشترک نیروهای مسلح ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس ، اظهار داشت:در دفاع مقدس، مفاهیمي چون شهادت، ایثار و مقاومت، بازتولید و در ادبیات و فرهنگ عامه مردم جاودانه شد.
وی با اشاره به اهمیت آگاهی کامل از وضعیت هشت سال دفاع مقدس و  شناخت و انتقال ارزش های آن اظهار داشت: نسل سوم و چهارم و نسل های بعد تشنه اطلاعاتی هستند که بایستی از طریق یادگاران دفاع مقدس به اين جوانان و نوجوانان منتقل شود.
کریمیان با اشاره به اشغال خرمشهر توسط دشمن بعثی و عملیات آزادسازی خونین شهر اظهار داشت: عملیات های ثامن الائمه، طریق القدس، فتح المبین و بیت المقدس،  عملیاتی بودند که معادلات نظامي را در سال هاي ابتدايي دفاع مقدس  تغيير داد
فرماندار سقز عنوان کرد: در سایه رشادت ها و ایثار و فداکاری های شهیدان، رزمندگان و با رهبری حضرت امام خمینی(ره) و خلف صالحش مقام معظم رهبری(مدظله العالی) امنیت پایدار در ایران اسلامی پایدار بوده و ساری و جاری است.
وی با بیان اینکه انقلاب اسلامي ریشه در 15 خرداد 42 داشت عنوان کرد:از همان روزهای اول انقلاب می خواستند در مقابل حركت مردمي و انقلاب مردمي بايستند و به قول خودشان انقلاب را در نطفه خفه کنند که دشمن از طریق ترور شخصیتهای انقلابی، حذف فیزیکی، ایجاد شورش ها و نارضایتی ها در بین اقلیت ها، اقوام و مذاهب اقدام و سپس یک جنگ ناخواسته را به کشورمان تحمیل کردند.

ناسیونالیسم افراطی به دنبال ترویج ایران هراسی است تا به اهداف منطقه ای خود جامعه عمل بپوشاند
فرماندار سقز در بخشی دیگر از سخنان خود به گفتمان ناسیونالیسم افراطی آمریکا و نبود باور و اعتقاد به ديپلماسي در سياست خارجي این کشور اشاره و تاکید کرد:آمریکا در مسائل جهاني و منطقه ايي چون برجام و روابط بين کشورهای ژاپن و کره جنوبي ، هند و پاکستان، چین و هنگ کنگ، فلسطین و اسرائیل با ورود منفعت طلبانه و به دور از واقع گرايي و غير منطقي فقط منافع آمریکا را در نظر گرفته و منجر به تشديد اختلافات بين اين كشورها شده است.
وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری پیرامون مذاکره با آمریکا تصریح کرد: سخنان رهبری باعث یاس و دلسردی دشمن شد و آمریکا در مذاکره به دنبال تحمیل خواسته هایی است که ناشی از گفتمان ناسیونالیسم افراطی است و مذاكره مد نظر آمريكا قطعا به معناي تسليم در مقابل خواسته هاي اين كشور است نه منافع متقابل و احترام متقابل.
کریمیان در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به حمله اخير به تاسيسات نفتي عربستان و افزايش اتهام زني ها عليه كشورمان گفت: اینکه آمریکا به دنبال ترویج ادبیات ایران هراسی است و هيچ گاه به دنبال حل منازعه بين عربستان و يمن نبوده چرا كه بهترين فرصت براي فروش تسليحات نظامي به اين كشورهاي عربي است و تلاش مي كند با افزايش ايران هراسي به اهداف منطقه اي خود دست يابد
وی در ادامه، رمز پیروزی ایران اسلامی در برهه های مختلف تاریخ از جمله وضعيت حساس كنوني را وحدت و انسجام مردم و يكدلي و اتحاد نیروهای نظامی و انتظامی برشمرد.

 

بازدید [ 101 ]