اخبار

فرماندار سقز اولویت های سال 97 را اعلام کرد

فرماندار سقز گفت: اشتغال، توجه به کارآفرینی و زیرساخت های گردشگری، جذب سرمایه گذار و اتمام طرح های نیمه تمام از برنامه های اصلی سال 97 خواهد بود.
فرماندار سقز اولویت های سال 97  را اعلام کرد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سقز، علی اکبر ورمقانی در آخرین و دهمین جلسه شورای اداری سال 96 اظهار کرد: در سال نو جذب اعتبارات و تسهیلات فراگیر برای رونق اشتغال زایی و تولید در شهرها و روستاها، باید از دغدغه های و اولویت های مسئولان و مدیران بانک ها باشد.
وی اضافه کرد: در سال 97 کارخانه سیگار و کلینیک تخصصی با حضور وزرای دولت افتتاح و کارخانه ذوب آهن کلنگ زنی می شود و ساخت بیمارستان جدید نیز به اتمام می رسد.
ورمقانی ادامه داد: در راستای اشتغال زایی شهرستان سقز هم  50 میلیارد ریال برای آماده سازی و تکمیل زیرساخت های بازارچه سیف اعتبار اختصاص یافته است که در سال 97 این بازارچه دوباره فعالیت خود را از سرخواهد گرفت.
فرماندار سقز گفت: جذب پزشکان متخصص و تسریع در گازرسانی به روستاهای باقی مانده از دیگر اولویت های سال 97 خواهد بود.
نماینده عالی دولت در شهرستان سقز با اشاره به اهمیت ادامه ساخت راه های روستایی و بین شهری در شهرستان سقز به عنوان یکی از یرساخت های مهم توسعه، افزود: اعتبارات آزاد راه سقز- بانه به 200 میلیارد ریال  افزایش یافت و ساخت بزرگراه سقز -بوکان به پیمان سپرده شده است و 50کیلومتر راه روستایی در مناطق صعب العبور بخش امام سال آینده آسفالت و آماده سازی می شود.
وی با بیان اینکه اطلاع رسانی خدمات نظام و دولت تدبیر و امید از طریق رسانه های جمعی به جد مورد توجه مسئولان باشد اظهار کرد: نقش روابط عمومی ها در این راستا بسیار مهم است.
ورمقانی در ادامه به اهمیت اطلاع رسانی، ارتباط روابط عمومی ادارات با خبرنگاران و توجه به فرهنگ پاسخگویی و جوابیه به جای شکایت از رسانه ها تاکید کرد.
فرماندار سقز با عنوان اینکه مسئولان باید از نقد سازنده رسانه ها استقبال ، تصریح کرد: در صورتی که نقد رسانه از دستگاه اجرایی صحت نداشت، مدیران با ارسال جوابیه نسبت به اصلاح اقدام کنند.
وی در ادامه با بیان اینکه مردم شهرستان سقز، قدرشناس و خدمت به آنان برایم مایه افتخار است اعلام کرد: مسئولان به شکایت های مردمی توجه ویژه داشته باشند.
فرماندار سقز در بخشی دیگر از سخنان خود از افزایش 2 برابری سازمانهای مردم نهاد این شهرستان دردولت تدبیر و امید خبرداد و گفت: 33 انجمن غیر دولتی در شهرستان سقز فعال است و بایستی مسئولان از ظرفیت آنها برای پیشرفت شهرستان استفاده کنند.
فرماندار سقز برجلوگیری از ساخت و ساز غیرمجاز، تکریم ارباب رجوع، آمادگی مدیران دستگاه هایی اجرایی به ویژه ستاد بحران و شهرداران برای جلوگیری از وقوع بحران تاکید کرد.
ورمقانی در بخشی دیگر از سخنان خود  بر استقبال و راهنمایی شایسته از مسافران و گردشگران نوروزی و اهتمام جدی مسئولان در راستای اعزام و استقبال از کاروان های راهیان نور اهتمام تصریع کرد.
امام جمعه سقز هم بابیان اینکه هدف اصلی تشریع احکام در اسلام، قرب به خداوند است که به وسیله‌ تزکیه‌ نفس و تقوا به دست می‎آید بر رعایت حجاب و عفاف درجامعه تاکید کرد.
ماموستا سید حسین حسینی افزود:  در نظام اسلامی خدمت به مردم فرصتی ارزشمند است و مسئولان در راستای اشتغال جوانان و تکریم ارباب رجوع باید توجه ویژه داشته باشند زیرا خدمات رسانی به مردم و ایجاد اشتغال بهترین معروف است.
در ادامه سعادت صالحی، مشاور فرماندار سقز در امور بانوان تودیع و از ۱۴ سال و۶ ماه خدمات و تلاش های وی در این سمت تجلیل شد.


بازدید [ 643 ]